Četvrtak, 18 travnja, 2024
NaslovnicaVIJESTIDalmacijaKICKBOXING Anđela Stanić brončana na Svjetskom prvenstvu u Sarajevu

KICKBOXING Anđela Stanić brončana na Svjetskom prvenstvu u Sarajevu

Okupivši 800 natjecatelja iz 38 država svijeta, Sarajevo je proteklog tjedna bilo domaćin Svjetskog seniorskog kickboxing prvenstva, koje je nakon tjedna događanja završeno  ovog vikenda, a naša Anđela Stanić osvojila je je svjetsku broncu u disciplini light contact, u kategoriji do 65 kg.Anđela je ždrijebom propustila prvo kolo,  te se u četvrtfinalu susrela s predstavnicom iz Brazila, Kaul Talitom.U prve dvije runde Anđela je bila tehnički bolja, osvojila dovoljno bodova te u trećoj mirno sačuvala prednost.U polufinalu nije mogla mnogo protiv fizički jače Ruskinje Ksenije Miroshnichenko, prošlogodišnje Europske prvakinje koja je,

pobijedivši Anđelu, kasnije odnijela i titulu svjetske prvakinje. Jure Drlje, pak, nije imao sreće nastupivši u kategoriji do 94kg protiv Rusa Nikite Mikhailova. Odmah na početku meča, Jure je dobio udarac u nos koji je potom prokrvario. Mada su liječnici privremeno zaustavili krvarenje, uskoro su ponovo morali intervenirati i u drugoj rundi je potrošeno vrijeme koje borac ima za saniranje ozljede a sudac bio primoran prekinuti meč i proglasiti Rusa pobjednikom. Kao i u slučaju sa Anđelom Stanić, i Jurin protivnik je kasnije osvojio titulu prvaka.