Petak, 10 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTKOŠARKA Amfora poražena u Zagrebu

KOŠARKA Amfora poražena u Zagrebu

Na gostovanju kod KK Bosca Amfora je jučer upisala treći poraz ove sezone, rezultatom 94:73.

Početak susreta krenuo je izjednačeno u rezultatskom smislu. To je trajalo do rezultata 13:11 za Bosco. Nakon toga domaćin se odvojio i prvu četvrtinu zaključio sa rezultatom 29:17.

Druga četvrtina bila je definitivno na strani Bosca. Gosti su tricom Bože Radoša uspjeli doći na deset koševa zaostatka (35:25), ali na odmor otišlo se sa +15 (45:30). Najbolji strijelci prvog poluvremena bili su Luka Katura sa devet poena kod Bosca i Srećko Bokšić sa osam ubačaja kod Amfore.

Treća četvrtina donijela je rješenje pitanja pobjednika u ovom ogledu. To se dogodilo kada je Petar Babić tricom odveo Bosco na +20 (56:36). Bosco je upisao treću ovosezonsku pobjedu, a Amfora je zabilježila treći poraz ove sezone.

Najbolji strijelci bili su Petar Babić i Ante Smolić sa 13 koševa kod Bosca te Donald Joseph Morris, koji je postigao 21 poen za Amforu.