Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTKRENULI POBJEDOM Novo Vrijeme Apfel u derbiju protiv Dinama slavilo 2:1

KRENULI POBJEDOM Novo Vrijeme Apfel u derbiju protiv Dinama slavilo 2:1

U derbiju prvog kola nove sezone snage su pred praznim tribinama dvorane u Makarskoj odmjerili Novo Vrijeme Apfel i Futsal Dinamo. Domaćini su krenuli furiozno, te su na samom otvaranju utakmice opasno zaprijetili preko Duje Bajrušovića. U 8.minuti svoj udarac isprobao je i povratnik Jelavić, no rezultat je ostao nepromijenjen. Nedugo potom prijete i gosti preko Davora Kanjuha, no Filip Bašković fantastično brani. Domaćini uzvraćaju preko Jelavića, koji pogađa gredu. Odmah nakon toga, gosti su kreirali novo uzbuđenje pred vratima domaćina.

Grbeša je iz slobodnog udarca pogodio stativu, no daljnju opasnost otklonio je večeras sjajni Osredkar. Nakon toga Novo Vrijeme ponovo preuzima terensku inicijativu, te do kraja poluvremena nekoliko puta opasno prijeti, no Herceg je bio nesavladiv. Nastavak utakmice donio je novi val napada Novog Vremena, koje je htjelo čim prije poentirati želeći izbjeći neizvjesnu završnicu. Prema vratima Hercega pucali su Osredkar, Bajrušović, Sokol, Jelavić i Rodrigo, gotovo da nema igrača Novog Vremena koji nije uputio udarac na gol. No, sjajni Mario Herceg je i dalje držao Futsal Dinamu “glavu iznad vode”. Ipak, u 35. minuti, Makarani su konačno došli do prednosti. Bio je to fenomenalan udarac Tonija Jelavića, kojeg je gostujući vratar mogao samo ispratiti pogledom. Niti minutu kasnije, Osredkar povećava prednost domaćina, te na semaforu stoji 2-0. Bila je to odlično akcija Novog Vremena, koji su u tri poteza izigrali obranu Futsal Dinama. Jelavić se lijepo oslobodio pritiska trojice igrača u modrim dresovima, te je sjajno uposlio Bajrušovića, a on prosljeđuje loptu do usamljenog Osredkara koji iz neposredne blizine pogađa mrežu Hercegovog gola. Odmah nakon toga Alen Jukić iz igre vadi vratara, te umjesto njega uvodi Mihovila Prgometa kao golmana-igrača. To se pokazalo kao dobra solucija za goste, jer su vrlo brzo smanjili na 2-1.

Kristijan Grbeša je pogodio stativu (njegova druga večeras), no lopta se odbila do Filipa Novaka koji bez problema pogađa za “tračak nade” gostiju. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je Novo Vrijeme upisalo važnu pobjedu na startu sezone. Makarani su dominirali od početka do kraja, te su bodovi zasluženo ostali podno Biokova. U sljedećem kolu Novo Vrijeme gostuje kod Osijek Kelmea, dok Futsal Dinamo u Zagrebu dočekuje Square.
izvor: Crofutsal / foto NVA

NOVO VRIJEME APFEL – FUTSAL DINAMO 2:1 (0:0)

Prvi sudac: Josip Dujmić
Drugi sudac: Sendi Soldatić
Treći sudac: Mario Lulić
Četvrti sudac: Marijan Šimatović
Delegat: Tihomir Grabovac

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Duje Bajrušović, Jakša Herceg, Mate Vuković, Ante Sokol, Vedran Kazazić, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Rodrigo Pereira Dos Santos, Sven Anton Horvath, trener: Teo Strunje

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Nikola Badrov, Davor Kanjuh, Mihovil Prgomet, Filip Novak, Ivan Pavlić, Kiko Dragaš Selaković, Hrvoje Penava, Mateo Mužar, Kristijan Grbeša, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Luka Bjelić, trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 1:0 Jelavić (34′), 2:0 Osredkar (35′), 2:1 Novak (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 7 (5+2); Futsal Dinamo 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Bajrušović (8′) – NOVO VRIJEME APFEL; Prgomet (27′), Grbeša (37′) – FUTSAL DINAMO