Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaSPORTLiga prvaka: Novo Vrijeme remijem otvorilo nastup na turniru u Makarskoj

Liga prvaka: Novo Vrijeme remijem otvorilo nastup na turniru u Makarskoj

Završeno je prvo kolo malonogometne Lige prvaka, a Novo Vrijeme snage je odmjerilo s kazahstanskim Ayatom. Bio je to jedan iznimno tvrd i neizvjestan dvoboj, a na kraju je završio podjelom bodova (2:2).

Uvodnih nekoliko minuta ponudilo je čvrstu igru na obje strane, no bez izrazitijih prilika. Novo Vrijeme je imalo blagu inicijativu, iz koje je ubrzo došlo nekoliko zanimljivih prilika. Najviše muke kazahstanskoj obrani zadavao je Toni Jelavić, koji je bio najopasniji domaći igrač. Novo Vrijeme djelovalo je konkretnije, a gostujućim vratima prijetili su i Vedran Kazazić, Blago Gašpar i Luka Suton.

Sredinom prvog poluvremena domaćini su imali najbolju priliku u dotadašnjem tijeku dvoboja. Jefferson je najprije fintom „zavaljao“ svog čuvara, a potom lukavim udarcem pokušao iznenaditi Leonarda Gomesa, ali lopta je odsjela na vratnici. Nedugo potom vidjeli smo prve ozbiljniju prijetnju Ayata, no udarci Valiullina i Abdumanapuly-ija nisu pronašli put do mreže. Najzaslužniji za to bio je „Fićo“, koji se pred sam kraj prvog dijela istaknuo s nekoliko odličnih intervencija. Nakon prvih 20 minuta na semaforu je stajalo 0:0.

Nastavak susreta počeo je vrlo loše. Nakon niza neiskorištenih prilika u prvih 27 minuta, obrana Novog Vremena na sekundu je „zaspala“, a Kazahstanciu su to znali iskoristiti. Trinaest minuta prije kraja Ayat je preko Valiullna došao do minimalne prednosti. Bio je to veliki šok za Novo Vrijeme, koje je do tada djelovalo znatno bolje i opasnije.

Međutim, jedna neopreznost bila je dovoljna da kazahstanski prvak prvi dođe do pogotka. Srećom po domaćine, na izjednačenje se nije moralo dugo čekati. U 30. minuti Ton i Jelavić je izbio sam pred Gomesa, a sjajnom strijelcu poput njega nije bilo teško plasirati loptu pored nemoćnog vratara Ayata. Izjednačujući gol bio je vrlo poticajan za Novo Vrijeme, koje je odmah potom pokušalo zabiti i drugi zgoditak. Iako su ideje bile odlične, izostala je prava završnica, te se Ayat nekako uspijevao obraniti.

Kada se činilo da je Novo Vrijeme uhvatilo ritam i da je samo pitanje trenutka kada će Gomes ponovno vaditi loptu iz mreže, uslijedio je novi šok. U 32. minuti Leandro se najprije fantastično okrenuo s igračem na leđima, a potom neobranjivo pogodio u gornji lijevi kut Baškovićevog gola. Novo Vrijeme se tako 8 minuta prije kraja ponovno našlo u rezultatskom zaostatku, a vremena za popravak bivalo je sve manje.

Međutim, četiri minute kasnije. Makarani dolaze do novog poravnanja. Kazazić i Rafinha složili su kontru, a udarac domaće „desetke“ od bloka se odbio ravno u mrežu! Tragičar Ayata bio je nesretni Valliulin. U preostale četiri minute Novo Vrijeme je jurnulo po sva tri boda, a najbliži golu ponovno je bio Toni Jelavić, ali njegov dalekometni udarac otišao je za malo pokraj vrata. u preostalom vremenu nije bilo značajnih prilika ni na jednoj strani te su se klubovi morali pomiriti s podjelom bodova.
Novo Vrijeme je ovim remijem uvelike zakompliciralo svoju situaciju.

Naime, prije samog početka turnira susret protiv Ayata okarakteriziran je kao iznimno bitan (ako ne i najvažniji) u borbi za Elitnu rundu. Važnost utakmice bila je itekako vidljiva, a na kraju je možda i malo previše „sputala“ Novo Vrijeme, koje nije uspjelo doći do željenog cilja. Iako je lijepo igrati na domaćem terenu, to nosi i određeni pritisak, a Makarani ga ovaj put nisu znali iznijeti.

Vremena za odmor nema. Drugi dan turnira donosi veliki hrvatski derbi, te je za očekivati još težu utakmicu od ove večerašnje. Puljani su u prvoj utakmici dana pružili sjajn otpor velikom Sportingu, ali na koncu su ipak poklekli pod stalnim pritiskom (5:3). Međutim, sama činjenica da su europski viceprvaci tek u završnici slomili otpor hrabrih Istrijana, dovoljno govori o kvaliteti, ali i karakteru momčadi Nijaza Mulahmetovića. Zerleno-žuti ove sezone su već jednom svladali Novo Vrijeme (u finalu Superkupa u Makarskoj), a sutra će to pokušati ponoviti. Novo Vrijeme će pak morati odigrati jednu vrhunsku utakmicu u kojoj će morati iskoristiti svaku, i najmanju ponuđenu priliku.

Futsal Pula je odlična momčad prepuna kvalitetnih pojedinaca i dat će sve od sebe da sutra dođe do prve., povijesne pobjede u Ligi prvaka. Novom Vremenu također igra samo pobjeda, te će na „krilima“ punih tribina pokušati doći do tri velika boda.

Utakmica Novog Vremena i Futsal igra se danas u 20:30, a prije njih na teren će izaći malonogometaši Sportinga i Ayata (18:00).