Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaSPORTMakarska malonogometna liga: Brela šokirala prvake, Gornja Vala ekspresno preuzela vrh

Gradska malonogometna liga polako ulazi u završnu fazu. Do kraja sezone preostalo je još pet kola, a liga je iz tjedna u tjedan sve napetija. Ovaj tjedan odigrani su susreti 13. kola, a najveće iznenađenja priredila su Brela, koja su s čak 6:0 nadigrala favoriziranu Kalu.

Bila je to uistinu nevjerojatna utakmica. Brela su furiozno krenula u utakmicu te su već u 1. minuti povela s 1:0. Strijelac vodećeg pogotka bio je Luka Bekavac. Na sljedeći pogodak čekalo se sve do 11. minute kada Luka Jakir povećava vodstvo „arancionera“. Niti minutu kasnije, Toni Jakir pogađa za 3:0 i odvodi Breljane na opipljiviju prednost. Kada se već činilo da će s tim rezultatom otići na predah, da to ne bude tako pobrinuo se Mario Šimić koji Brelima donosi velikih 4:0. Nastavak utakmice nije bio toliko sadržajan kao prvih 20 minuta. S obzirom da je već na poluvremenu bilo jasno da Breljani sigurno „plove“ ka čudesnoj pobjedi, u drugom dijelu ta činjenica samo se potvrdila. Narančasti su preko Luke Jakira i Marina Staničića otišli na više nego uvjerljivih 6:0 i potpuno šokirali branitelje naslova. Uz to, pobjedom su omogućili Gornjoj Vali da preuzme vodeću poziciju na ljestvici (Drveničani su s 1:4 nadigrali All in). Brela su pak ovom pobjedom skočila na drugo mjesto i zahuktala borbu za prvaka! (Gornja Vala ima 34, Brela 33, a Kala bar 31 bod).

Od preostalih dvoboja najzanimljivije je bilo u ogledu Torcidaša i Tučepljana, u kojem je „palo“ čak osam pogodaka! Iznimno borben i neizvjestan susret na kraju je završio remijem (4:4), a prvo ime susreta bio je trostruki strijelac Luka Mravičić (igrač Tučepljana).
Uzbuđenja nije nedostajalo ni u dvoboju Amicisa i Magica. Bio je to vrlo tvrd dvoboj koji je odlučen tek u posljednjim sekundama (2:1) Prvi su do pogotka stigli „čarobnjaci“ (strijelac Roko Gašpar), da bi Amicis u posljednjih 15 minuta režirao veliki preokret i došao do tri vrijedna boda. Za to je najzaslužniji Darko Vlatković, koji je s dva postignuta gola bio najbolji igrač utakmice.

Samo dva dana nakon poraza u derbiju protiv Kale (1:3), ekipu Gornje Vale čekao je ogled protiv All in-a. Drveničani su odličnom igrom došli do uvjerljive pobjede (1:4), što im je bilo jako važno za povratak samopouzdanja. Najbolji pojedinac susreta bio je dvostruki strijelac Toni Divić, koji je tako nastavio mrtvu utrku s Antom Sokolom za zlatnu kopačku makarske malonogometne lige (obojica imaju po 17 postignutih pogodaka).

Zahvaljujući velikoj pobjedi Brela nad Kalom, Drveničani su preuzeli prvu poziciju na ljestvici!

Izgleda da su breljanske ekipe ovaj tjedan bile iznimno motivirane. Naime, uz ranije spomenuta Brela, veliko iznenađenje priredio je i njihov mjesni rival Downtown, koji ej s uvjerljivih 2:5 bio bolji od PP Makarska. Najraspoloženiji u redovima pobjednika bili su Rade Krnić i Ante Jakir (obojica po dva pogotka), dok je jedini strijelac „policajaca“ bio Luka Despot (isto postigao dva gola).

Bilo je ovo uistinu sjajno kolo prepuno uzbuđenja, a njegov najveći dobitak svakako je činjenica da se ponovno zaoštrila borba za vrh. Gornja Vala, Brela i Kala bar u završnih pet kola ulaze s gotovo podjednakim šansama za osvajanje prvog mjesta. Nema sumnje, očekuje nas jedan od najnapetijih raspleta u povijesti lige.