Utorak, 16 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTMakarska malonogometna liga: Brela srušila Gornju Valu i zasjela na vrh

Makarska malonogometna liga: Brela srušila Gornju Valu i zasjela na vrh

Srijeda je već standardno rezervirana za utakmice gradske malonogometne lige. Najviše pozornosti privukao je susret Gornje Vale i Brela, koji je bio izravan dvoboj za prvo mjesto.

Derbi kola ponudio je puno uzbuđenja, a do tri iznimno važna boda na kraju su stigli Breljani. Prvi pogodak na susretu pao je u 7. minuti, kada Luka Bekavac dovodi arancionere u vodstvo. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena, Toni Divić zabija za 1:1 i vraća stvari na početak.

U drugom poluvremenu vodila se velika borba, a na sljedeći pogodak čekalo se sve do posljednjih šest minuta. U 34. minuti Mario Šimić pogađa za 1:2 približivši Breljane velikoj pobjedi. Drveničani su pak pokušali do novog izjednačenja, ali u tome ipak nisu uspjeli. U 40. minuti Mario Topić postavlja konačnih 1:3 dovevši Brela do novog velikog podviga.

S tri osvojena boda arancioneri su preskočili Gornju Valu i četiri kola prije kraja zasjeli na vrh ljestvice!
Uz Breljane i Drveničane, u borbi za naslov prvaka nalazi se i branitelj naslova Kala bar. Najbolja ekipa lige u prošloj sezoni uoči ovog kola nalazila se na 3. mjestu s 31 bodom (dva manje od drugoplasiranih Brela i tri manje od vodeće Gornje Vale), a ovaj tjedan čekala ju je utakmica protiv Amicisa.

Dvoboj trećeplasirane i petoplasirane (prije nego li je odigrano 14. kolo) nije ponudio ni najmanju neizvjesnost. Kala bar do pobjede je stigla vrlo dominantno (8:1), a najraspoloženiji u njenim redovima bio je trostruki strijelac Toni Pašalić. Po dva pogotka dodali su Antonio Bušelić i Mario Mrčela, a na listu strijelaca upisao se i Stipe Brnić. Jedini gol za Amicis postigao je Mario Kondža.

Kala bar se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Gornjom Valom, koju je ujedno i preskočio zahvaljujući boljem međusobnom omjeru.

Jedna od najuzbudljivijih utakmica kola bila je ona između Downtowna i All ina. Drugi breljanski predstavnik pružio je odličan otpor ekipi All ina, ali više od toga ipak nije mogao. U spektakularnom dvoboju s čak sedam golova tijesna pobjeda pripala je All in-u (3:4), koji je tom pobjedom zasjeo na peto mjesto ljestvice. Downtown je unatoč porazu zadržao devetu poziciju, no posljednjeplasirana PP Makarska za njim zaostaje tek jedan bod.
Još jedan napet dvoboj bio je onaj između Tučepljana i „policajaca“. Tijekom svih 40 minuta vodila se velika borba, a susret je završio podjelom bodova (1:1). Pogodak za DPH Tučepi postigao je Josip Milković, dok je strijelac izjednačujućeg gola za PP Makarska bio Toni Čaljkušić.

Za kraj, ostaje spomenuti jedan susret od kojeg se očekivalo napeta borba do posljednje sekunde, no na kraju je bilo potpuno suprotno. Riječ je o dvoboju Magica i DPH Torcide MR, u kojem su s uvjerljivih 0:6 slavili Torcidaši. Magic se u svojoj debitantskoj sezoni prilično dobro snašao te se ponekad znao pokazati i kao „tvrd orah“ za favorite. Ipak, „čarobnjaci“ ovaj put nisu bili na očekivanoj razini te su doživjeli visok poraz. Najbolji u redovima pobjednika bio je Saša Zvizdić, koji je postigao hat-trick.