Srijeda, 8 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTMakarska malonogometna liga: Odigrano 3. kolo

Makarska malonogometna liga: Odigrano 3. kolo

Srijeda je već tradicionalno rezervirana za gradsku malonogometnu ligu, koja se ove godine igra u novootvorenoj Apfel areni. Liga je stigla do 3. kola, a svih pet utakmica odigrano je jučer. Parovi trećeg kola bili su: DPH Torcida MR – PP Makarska, Brela – The Magic pub, Gornja Vala – Downtown, Amicis – DPH Tučepi i All in – Kala bar. Sve utakmice ponudile su dobar i efikasan nogomet, a većih iznenađenja nije bilo.

DPH TORCIDA MR – PP MAKARSKA (1:1) – utakmica s najmanje postignutih golova. Svaka ekipa po jednom je zatresla protivničku mrežu, a na kraju je završilo podjelom bodova. Prva je do gola stigla Torcida Makarska Rivijera, koju je u vodstvo u 17. minuti doveo Ante Bućan. Odmah na početku nastavka stvari na početak vraća Ivan Milas, a tih 1:1 na koncu se pokazalo kao konačan rezultat. DPH Torcida MR se nakon tri kola nalazi na četvrtom mjestu s pet osvojenih bodova, dok je PP Makarska četvrta s jednim bodom manje.

BRELA – THE MAGIC PUB (2:1) – bio je to susret lidera i jedinog debitanta u ligi. Breljani su odlično ušli u sezonu te se zasluženo nalaze na vrhu ljestvice, no do bodova protiv Magica došli su teže nego li su se tome nadali. Dapače, „arancioneri“ su se sredinom prvog poluvremena našli u rezultatskom zaostatku. U 15. minuti Magic je u vodstvo doveo Roko Gašpar i s tim se rezultatom otišlo na predah. U 32. minuti Brela su izborila kazneni udarac, a siguran izviđač bio je Luka Bekavac. Kada se već činilo da će dvoboj završiti remijem, Vedran Zelić zabija za 2:1 i time ostavlja Breljane na vrhu ljestvice. Magic se ovim porazom smjestio na 7. mjesto s 3 osvojena boda.

GORNJA VALA – DOWNTOWN (4:0) – susret u kojem su Drveničani bili izraziti favoriti, a taj su status na kraju i opravdali. Prvi pogodak na susretu vidjeli smo tek u 18. minuti, kada najbolji strijelac lige Toni Divić dovodi Gornju Valu u vodstvo. U 27. minuti isti igrač zabija za 2:0, a dvije minute kasnije Joško Lasić pogađa za 3:0. Dvije minute prije kraja Roko Urlić odvodi Gornju Valu na 4:0, a taj rezultat zadržao se do samog kraja. Drveničani se trenutno nalaze na drugom mjestu sa 7 osvojenih bodova, dok je Dowtown posljednji bez bodova.

AMICIS – DPH TUČEPI (2:2) – bio je to jedan vrlo zanimljiv dvoboj, a na kraju je završio podjelom bodova. Prvi gol na susretu pao je u 2. minuti, kada Ivan Hrvoje Šarić dovodi Tučepljane do prednosti. Devet minuta kasnije Amicis preko Darka Vlatkovića izjednačava na 1:1. Međutim, taj rezultat na semaforu je stajao vrlo kratko. Naime, već u 12. minuti Duško Lalić pogađa za novo vodstvo DPH Tučepi. Pet minuta prije kraja, Luka Jakir zabija za konačnih 2:2. Amicis je ovim bodom došao do ukupno 2, što ga je svrstalo na 8. mjesto, dok su Tučepljani 6. s četiri osvojena boda.

ALL IN –KALA BAR (2:4) – bila je to jedna izuzetno uzbudljiva utakmica u kojoj smo vidjeli čak šest golova, a pobjeda je pripala favoriziranoj Kali. Pomalo neočekivano, prvi je do pogotka stigao All in. U 11. minuti Dragan Stanković zabio je iz kaznenog udarca i tako (nakratko) šokiralo Kalu. Na odgovor nismo morali dugo čekati. Minutu kasnije Stipe Brnić pogađa za 1:1, a četiri minute kasnije Ante Sokol odvodi Kalu na 1:2. U posljednjoj minuti prvog dijela Bojan Matić zabija za 2:2. U 40. minuti Ante Sokol svojim drugom pogotkom na utakmici donosi svojoj ekipi prednost 2:3, a u nedugo potom Marin Koštić zabija za potvrdu Kaline pobjede.

Već tradicionalno je izabrana i najbolja momčad kola, a čine je: Ivan Brkulj (Kala bar), Ante Sokol (Kala bar), Stipe Miletić (DPH Torcida MR), Roko Urlić (Gornja Vala), Duško Lalić (DPH Tučepi) i Ivan Milas (PP Makarska).

D.Srzić / foto: UMN Makarska