Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTCZECH OPEN KICKBOXING TURNIR Juri Drlji dva zlata, Kristina Ravlić u finalu...

CZECH OPEN KICKBOXING TURNIR Juri Drlji dva zlata, Kristina Ravlić u finalu bolja od klupske kolegice

Ususret Svjetskom seniorskim kickboxing prvenstvu koje za dva tjedna počinje u Sarajevu, borci Mawashija uspješno su nastupili na međunarodnom Czech Open turniru održanom prošlog vikenda u Pragu. Pod vodstvom trenera Pere Gazilja, četvero mladih boraca Mawashija osvojilo je sedam odličja, od čega četiri zlatna, jedno srebrno te dva brončana a najuspješniji je bio Jure Drlje, osvojivši dva zlata u pointfightingu te light contactu u uzastu seniora do 94 kg. Kristina Ravlić je nastupila u pointfighting u kategorijama do 60 i 65kg. U kategoriji do 65kg Kristina stiže do finala gdje se susreće s klubskom kolegicom Anđelom Stanić – ovaj put Kristina je bila bolja i osvojila zlato. U kategoriji do 60kg je stigla do polufinala gdje u neizvjesnoj borbi gubi od predstavnice iz poznatog mađarskog Kiraly Teama i osvaja brončanu medalju. Anđela Stanić je nastupila u seniorkama do 65kg u pointfightingu i light contactu. Osim srebra nakon finala protiv klupske kolegice Kristina, Anđela se u light contractu pokazala najboljom u svojoj konkurencijiu te osvojila prvo mjesto. Toni Ursić je nastupio u pointfightingu u uzrastu mlađih kadeta do 37kg, gdje je osvajio brončanu medalju. – Treba napomenuti da je Toniju tek 11 godina, ali je pokazao znanje i vještinu, te sa sigurnošći možemo tvrditi da ga očekuju još mnogobrojni rezultati – kaže trener Pero Gazilj.