U organizaciji Judo kluba Biokovo za vikend je u Gradskoj sportskoj dvorani održam osmi po redu međunarodni judo turnir Kup Makarske – memorijal Tajmir Nola, koji je još jednom privukao brojne mlade sportaše u Makarsku. Ukupno je sudjelovalo 369 judaša iz 31 kluba i pet država – Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Kosova i Ukrajine. Borbe osmog izdanja turnira potrajale su punih devet sati, nakon čega su svećano podijeljene nagrade za najbolje ekipe i pojedince.
R.I.

Rezultati makarskih judaša
Iz JK Biokovo je nastupilo 60 judaša, koji su osvojili 40 medalja, od toga 7 zlatnih, 13 srebrnih i 20 brončanih.
1. mjesto su osvojili: Paola Petričević (2X), Mia Beus, Iva Borić, Vlatka Hrkać, Sanja Puharić i David Vela.
2. mjesto su osvojili: Roko Puharić (2X), Iva Ćorluka, Vlatka Hrkać, Leo Kurtović, Iva Perić, Frane Puharić, Paula Rozić, Mara Ševelj, Petra Suvajdžić, Bariša Talijančić, Karlo Tolj i Branko Vela.
3. mjesto su osvojili: Igor Andrijašević, Luka Ćorluka, Iva Ćorluka, Ivan Ćorluka, Ana Hrkać, Ivan Jurić, Tin Šalinović, Mara Ševelj, Ante Šimić, Iva Sokol, Julijan Talijančić, Mija Bajić, Matija Granić, Matej Kurtović, Luka Milić, Filip Pejković, Matea Šimić, Enzo Sisarić, Iva Sokol i Laura Vekić.
Još su nastupili: Jure Nizić, Josip Pejković, Dea Radomiljac, Marko Šehić, Roza Topić, Adrian Jakir, Korina Perić, Lucija Vela, Gita Vodanović, Marta Vodanović i Patrik Lulić.
MEĐUNARODNI JUDO TURNIR MEMORIJAL TAJMIR NOLA 2019.
Ukupan poredak klubova:
1. JK Pujanke – Split
2. JK Biokovo – Makarska
3. JK Dalmacijacement – Kaštel Sućurac
4. JK Tempo – Podstrana
5. JK Okruk – Čiovo

Najuspješniji klubovi po uzrasnim kategorijama:
U10 – JK Biokoko Makarska ( Muški ), JK Pujanke Split ( Ženske )
U12 – JK Pujanke Split ( Muški ), JK Tempo Podstrana ( Ženske )
U14 – JK Kotor, Crna Gora ( Muški ), JK Pujanke Split ( Ženske )
U16 – JK Pujanke Split ( Muški ), JK Pujanke ( Ženske )
U18 – JK Biokovo Makarska ( Muški ), JK Biokovo Makarska ( Ženske )
VET – JK Dugave Zagreb, JK Biokovo Makarska ( Ženske )

Pojedinačne nagrade za najbolje natjecatelje po uzrasnim kategorijama:
U10 – Nikola Petrović ( JK Kotor ), Dalia Schmuch ( JK Konavle Cavtat )
U12 – Denin Čengić ( JK Bosna Sarajevo ), Luca Lokas ( JK Šibenik )
U14 – David Grigorij ( JK Siaultras, Ukrajina ), Helena Lukač ( JK Zvijezda Banja Luka )
U16 – Domagoj Jozeljić ( JK Neretva Mostar ), Ena Ninčević ( JK Pujanke Split )
U18 – Domagoj Jozeljić ( JK Neretva Mostar ), Rezarta Halimi ( JK Polici Priština )
VET – Mario Baković ( JK Duman Livno ), Sanja Puharić ( JK Biokovo Makarska )