Srijeda, 24 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNA ČELU LJESTVICE Novo Vrijeme Apfel rutinski do pobjede u Osijeku

NA ČELU LJESTVICE Novo Vrijeme Apfel rutinski do pobjede u Osijeku

Nakon godine dana pauze u osječkoj dvorani Zrinjevac igrala se prvoligaška utakmica. Osijek Kelme je na svom terenu dočekao Novo Vrijeme Apfel. S obzirom na nove mjere prema kojima se u nekim županijama dozvoljavaju gledatelji na tribinama utakmicu je uživo pratilo 150 gledatelja. Golovima Sokola, Rodriga i Pašalića Novo Vrijeme je već nakon prvog poluvremena imalo vodstvo 0:3. Do 28. minute su Bajrušović i Osredkar prednost gostiju povisili i na 0:5. U posljednjim minutama Osječani zabijaju dva gola, ali pobjeda Makarana u nijednom trenutku nije bila upitna. Makarani su ovom pobjedom na 6 bodova iz dva kola dok su Osječani i dalje bez boda. Osijek u sljedećem kolu ide u goste Squareu dok će Novo Vrijeme dočekati na svom terenu Vrgorac.

Osječani su u susret ušli borbeno, ali nedostatak sreće ih je doveo do toga da su već u 2. minuti primili pogodak. Pulinhov udarac prvo odbija obrana Osijeka, ali na odbijanac nailazi Sokol koji pogađa za vodstvo 0:1. Domaćini odgovaraju dvije minute kasnije, ali ni Kajfeš ni Šalaj ne uspjevaju svladati Hercega. Uslijedilo je razdoblje dosta izjednačene igre, ali u 13. minuti novi pogodak u mreži Osijeka. Rodrigo sjajno, nakon greške obrane domaćina i izlijetanja Živkovića s gola, iskorištava priliku, pogađa rašlje i povisuje vodstvo svoje momčadi. Rezultat se dvije minute nakon ponovno mijenja kad Pašalić pogađa za 0:3. Do kraja poluvremena vrijedi izdvojiti priliku Gele čiji je udarac zaustavio Herceg. U drugom poluvremenu u razmaku od 24. do 28. minute gosti zabijaju još dva pogotka, Bajrušović i Osredkar, za velikih 0:5 i nakon toga kao da su “povukli ručnu”. Dva pogotka Osječana, Pandurevića u 38. i Kajfeša u 40. minuti su samo ublažili poraz.
Izvor: Crofutsal / foto ilustracija MNK Novo Vrijeme Apfel

OSIJEK KELME – NOVO VRIJEME APFEL 2:5 (0:3)

Delegat: Ivan Sović

OSIJEK KELME: Dino Živković, Matias Mijić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Armando Kajfeš, Luka Balić, Nebojša Popović, Bruno Švitek, Vitor Hugo De Lima Da Silva, Dražen Čavar, Ivan Gelo, Denis Šimašek, Robert Nospak, trener: Saša Voldin

NOVO VRIJEME APFEL: Jaška Herceg, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Krešimir Herceg, Mate Vuković, Toni Jelavić, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Rodrigo Pereira Dos Santos, Sven Anton Horvath, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Sokol (2′), 0:2 Rodrigo (13′), 0:3 Pašalić (15′), 0:4 Bajrušović (24′), 0:5 Osredkar (28′), 1:5 Pandurević (38′), 2:5 Kajfeš (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek Kelme 7 (3+4); Novo Vrijeme Apfel 10 (5+5)