Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNAJMLAĐI USPJEŠNO NAJAVILI KICKBOXING SUMMER CUP Sara Boban i Mia Vranješ...

NAJMLAĐI USPJEŠNO NAJAVILI KICKBOXING SUMMER CUP Sara Boban i Mia Vranješ prvakinje Hrvatske, Mawashiju i dvije bronce

Uoči Summer Cup turnira kojim će klub obilježiti 20 godina djelovanja, predstavnici KBK Mawashi s velikim su uspjehom završili natjecanje u Omišu, gdje je prošlog vikenda održano prvenstvo Hrvatske u pointfightingu za djecu i u kick-lightu za starije kadete. Sara Boban i Mia Vranješ uvjerljivo su dobile obje svoje borbe i osvojile su zlatne medalje, te postale prvakinje Hrvatske u kategoriji do 33kg i 36kg. Samim time su osigurale i ulazak u reprezentaciju te nastup na Europskom prvenstvu koje se održava u mjesecu rujnu u Mađarskoj. Makaranima su pripale i dvije vrijedne bronce-Filip Grbavac ju je osvojio u kick-lightu, u uzrastu starijih kadeta do 69kg, a u svom prvom nastupu medalju je osvojila i Lucija Brbić, u kategoriji do 30kg. Od boraca Mawashija, na prvenstvu Hrvatske nastupila je još i Cvita Crljen.

Dok mladi borci nastavljati donositi medalje, u klubu su pri kraju pripreme za drugi po redu Makarska Summer Cup, koji se održava u petak i subotu 7. i 8. lipnja, kada će Gradska sportska dvorana ugostiti nekoliko stotina boraca iz regije i donijeti natjecanja u point fightingu, light contactu, klick lightu, te po K1 pravilima. – Kroz čitav tjedan nam dolaze nove prijave, sve ide po planu i zapravo jedva čekamo da turnir krene – potvrdit će trener Pero Gazilj. U Makarsku tako dolaze kickboxing klubovi iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Crne Gore, Mađarske, Bugarske, a najavljen je, između ostalih, dolazak tehničkog direktora WACO svjetske federacije Romea Deše te načelnika Sektora za razvoj športa u Središnjem državnom uredu za šport Darka Vučića.