Nedjelja, 5 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Braća Simpson presudila Jadranu

Nogomet: Braća Simpson presudila Jadranu

Protekli vikend donio je nova uzbuđenja na županijskim terenima. Jedan od zanimljivih susreta bio je i onaj između Jadrana i Omiša, u kojem su nakon velike borbe tri boda na kraju ipak pripala gostima (1:2).
Tučepsski Jadran prolazi kroz jako teško razdoblje te mu je svaki osvojeni bod zlata vrijedan, ali ovaj put naišao je na preveliku prepreku. Omiš od početka sezone izgleda vrlo dominantno i zasluženo drži sam vrh ljestvice. Najveći rival u borbi za naslov mu je ekipa OSK-a koja traži brzi povratak među trećeligaše.

Utakmica na Slatini imala je veliki ulog za obje ekipe, stoga se očekivao jedan uzbudljiv i neizvjestan susret. Upravo tako je i bilo. Jadran je ostavio srce na terenu i pokušao sve ne bi li iz ovog dvoboja uspio izaći neporažen, te mu je malo nedostajalo da tako zaista i bude. Naime, Omiš je do pobjede došao tek u posljednjim sekundama utakmice!

Na prvi pogodak čekalo se do 14. minute, kada Neil Connor Simpson zabija za prednost aktualnog lidera. Nakon toga uslijedilo je dugo razdoblje bez promjene rezultata, a utakmica se zahuktala tek u posljednjih petnaestak minuta. U 76. minuti Duje Šimić postiže izjednačujući pogodak i vraća nadu Jadranu. Karabatićev „joker“ s klupe pokazao se kao pun pogodak približivši Tučepljane iznimno vrijednom bodu. Kada se već činilo da će susret završiti podjelom bodova, na scenu je stupio Milan Walter Simpson. Nogometaš Omiša u 92. minuti zabio je za, pokazalo se konačnih 1:2 i svojoj ekipi donio važnu pobjedu u borbi za vrh.

Tako blizu, a tako daleko. Jadrana su „milimetri“ dijelili do važnog boda, no pad koncentracije u posljednjim trenucima susreta skupo ga je koštao. Ono što svakako vrijedi istaknuti je da su Tučepljani pokazali da se mogu nositi i s onim najboljima, što im daje zalog za optimizam uoči nastavka sezone.

Jadran je ovim poraz pao na pretposljednje, 13. mjesto, dok su Omišani i dalje vodeća momčad lige.

Sljedeću utakmicu Jadran će odigrati u nedjelju, kada ga očekuje gostovanje kod Vinjana.