Subota, 11 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Drugi uzastopni poraz Zmaja, bodovi pripali Kaštelanima

Nogomet: Drugi uzastopni poraz Zmaja, bodovi pripali Kaštelanima

Protekli vikend odigrani su susreti 19. kola 3.NL-Jug. Nogometaši Zmaja gostovali su u Kaštel Gomilici, no nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata.

S obzirom da su prije nešto više od tjedan dana pružili odličan otpor vodećoj Zagori, vjerovalo se da bi igrači Gorana Šušnjare mogli ponoviti dobru igru i možda ostati neporaženi na gostovanju kod GOŠK-a. Međutim, nogometaši Zmaja nisu bili na očekivanom nivou te su na kraju poraženi s 2:0.

Prvi pogodak na dvoboju postignut je u 15. minuti kada je Luka Vinski zabio autogol. Bio je to veliki udarac za Zmaj (pogotovo jer je riječ o autogolu, što je uvijek posebno bolno) i postalo je jasno da će, želi li izbjeći poraz, u nastavku susreta morati zaigrati znatno otvorenije. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata. Zmajevcima je preostalo još 45 minuta da nadoknade zaostatak te možda i krenu po sva tri boda.

U 60. minuti Ante Mrkonjić povisuje na 2:0 i približava GOŠK novom slavlju. Igrači Gorana Šušnjare u preostalih pola sata nisu uspjeli promijeniti rezultatsko stanje. Zmaj je doživio treći uzastopni poraz (računajući) i osminu finala kupa protiv Splita) te je jasno da je klub upao u rezultatsku krizu. Premda je ogled u Kaštelima dočekao prilično umoran (u utorak se igrao kup na Parku mladeži), očekivalo se da će Zmaj ipak biti u puno boljem izdanju. Međutim, treba reći i da je GOŠK odlična momčad koja se nalazi na petom mjestu ljestvice te se ovaj poraz ne treba shvaćati tragično.

Zmaj je porazom pao na 11. mjesto, dok se Kaštelani nalaze na petoj poziciji.
Sljedeće kolo igra se za vikend, a Zmaj će ugostiti drugoplasirani Zadar. Pred igračima Gorana Šušnjare je još jedan težak zadatak, ali i veliki motiv da pokušaju ostati neporaženi u tom susretu.