Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Jadran bez iznenađenja u Kaštelima

Nogomet: Jadran bez iznenađenja u Kaštelima

Nakon što je nedavnom pobjedom nad Slavenom prekinuo negativan niz, tučepski Jadran u nedjelju je doživio novi poraz. Jadran je gostovao kod svog imenjaka iz Kaštel Sućurca, a nakon 90 minuta završilo je 2:0.

Tučepljani su slavljem nad Slavenom dobili potrebno samopouzdanje, no nažalost, njihovo veselje nije dugo trajalo. Jadrana je ponovno čekao jedan ozbiljan protivnik, međutim igrači Jurice Karabatića ovaj put nisu uspjeli prirediti iznenađenje.

Kaštelani su odigrali vrlo dobru utakmicu te su pitanje pobjednika praktički riješili već nakon pola sata igre. U 23. minuti Luka Šestan zabija za 1:0, a osam minuta kasnije Josip Prolić postavlja končanih 2:0.

Tučepljani unatoč porazu nisu nimalo pogoršali svoju situaciju. Razlog tome su porazi njihovih konkurenata u borbi za ostanak, zahvaljujući kojima se Jadran i dalje nalazi na 11. mjestu s 14 osvojenih bodova. Jedini ekipa iz donjeg dijela koja je u ovom kolu uspjela doći do boda je Tekstilac. Sinjani su neočekivano remizirali s drugoplasiranim OSK-om te su sada bodovno izjednačeni s Tučepljanima. Imotski, Vinjani i Orkan doživjeli su nove poraze pa se situacija na ljestvici županijskih prvoligaša nije bitnije promijenila.

Kaštelani su bez obzira na pobjedu i dalje na četvrtom mjestu s 34 osvojena boda.

Splitsko-dalmatinska 1.ŽNL nastavlja se za vikend. Jedna od utakmica ovotjednog programa je i ona između Jadrana i Mračaja na Slatini.