Srijeda, 24 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Jadran tijesno poražen od Vinjana

Nogomet: Jadran tijesno poražen od Vinjana

Subota i nedjelja donijeli su nove dvoboje županijskih ligaša. Nogometaši tučepskog Jadrana gostovali su kod posljednjeplasiranih Vinjana, od kojih su poraženi 2:1.

Nedjeljni dvoboj bio je od iznimne važnosti za obje ekipe. Naime, i jedni i drugi vode grčevitu borbu za ostanak, stoga za njih svaka slijedeća utakmica ima posebnu težinu. Vinjani su ogled protiv Jadrana dočekali prilično umorni, s obzirom da su pet dana ranije igrali osminu finala županijskog kupa u Hrvacama (prošli su u četvrtfinale boljim izvođenjem kaznenih udaraca). Međutim, na njima se to nije vidjelo. Dapače, Vinjani su odigrali vrlo dobru utakmicu te na kraju došli do tri boda (2:1).

Vinjane je u vodstvo doveo Mario Jonjić u 27. minuti, no sredinom drugog poluvremena Marin Koštić zabija za 1:1. Četiri minute kasnije, Mario Jonjić postiže svoj drugi pogodak na dvoboju i Vinjani su ponovno u rezultatskoj prednosti. U preostalih dvadesetak minuta nije bilo promjene rezultata te su bodovi ostali u Donjim Vinjanima.

Jadran je nakon prošlotjednog pomalo nevjerojatnog poraza od Omiša doživio novo razočaranje. Ovaj put bolja od njega bila je posljednja ekipa lige, koja ga ovom pobjedom ujedno preskočila i „prepustila“ mu poziciju „fenjeraša“. Jedina dobra vijest za Tučepljane je činjenica da su bodovne razlike iznimno male, te se čak i sa samo jednom pobjedom može napraviti značajan skok na ljestvici.

Sedamnaesto kolo odigrat će se u subotu i nedjelju, a nogometaši Jadrana dočekat će Slavena iz Trogira.