Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Minimalan poraz Uranie

Nogomet: Minimalan poraz Uranie

Nakon prošlotjednog remija s Uskokom, pred nogometašima Uranie ovaj tjedan bio je još jedan težak zadatak. Baškovođani su išli u goste biogradskom Primorcu, koji je na kraju bio bolji s 1:0.

Urania u proljetnom dijelu igra vrlo dobro no i dalje se nalazi na posljednjem mjestu. Ipak, njena izdanja u nastavku daju nadu u ostanak u ligi. Novi tjedan pred Baškovođane je stavio novi izazov, a ovaj put bila je riječ o gostovanju u Biogradu na moru. Ekipa Primorca u aktualnoj sezoni igra odlično te se nalazi na visokom petom mjestu, a od trećeplasiranog Hrvatskog Viteza dijeli ga tek jedan bod.

Primorac je utakmicu protiv Uranie dočekao kao veliki favorit, a taj status na kraju je i opravdao. Iako je pružila dobar otpor favoriziranoj momčadi iz Biograda na moru, Urania ipak nije uspjela doći do željenog rezultata (da ostane neporažena). Primorac je došao do minimalne pobjede, a jedini pogodak na utakmici postigao je Marko Novosel u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Urania je ovim porazom ostala na posljednjem mjestu s 12 osvojenih bodova, tri manje od pretposljednjeg Kamena. Primorac se pak s nova tri boda približio ekipama iz vrha te bi se ukoliko nastavi s dobrim igrama mogao uključiti u borbu za drugo mjesto (vodeća Zagora predaleko je odmakla).

Novo kolo igra se za sedam dana. Baškovođane očekuje još jedno gostovanje, ovaj put na Lapadu. Bit će to dvoboj momčadi iz donjeg dijela ljestvice, pa se Uraniji pruža dobra prilika za povratak pobjedama.