Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Odličan vikend za klubove s Makarske rivijere

Nogomet: Odličan vikend za klubove s Makarske rivijere

Nogometaši Zmaja, Uranie i Jadrana prošli vikend bili su iznimno dobro raspoloženi.
Naime, sva tri kluba ostvarila su važne pobjede. Zmaj je s 2:0 bio bolji od Kamena, dok je Urania s 0:1 nadigrala Split. Odličan dan imao je i tučepski Jadran, koji je na Slatini s 3:1 bio bolji od Primorca.

Trećeligaši se nalaze u završnici još jedne uzbudljive sezone, a svako sljedeće kolo može bitno utjecati na situaciju na ljestvici. Iako se prije koji tjedan činilo da će Zagora bez većih problema doći do naslova prvaka, Unešićani još nisu matematički osigurali prvo mjesto. Za to im nedostaje još samo jedan bod, do kojeg mogu doći upravo u dvoboju protiv najvećeg konkurenta, momčadi Zadra. Nema sumnje da će ovotjedna utakmica na Borovištu privući najveću pozornost, pogotovo ako ishod bude onakav kakvom se Zagora i nada.

Što se tiče Zmaja i Uranie, igrači Gorana Šušnjare odavno su osigurali ostanak te u nastavku sezone mogu igrati opušteno. Prošli tjedna u goste im je stigao Kamen, koji s Uraniom vodi neizvjesnu utrku za ostanak. Zmaj je u utakmicu protiv Kamena ušao kao favorit, a taj status na kraju je i opravdao. Pitanje pobjednika bilo je riješeno praktički već nakon prvih 26 minuta, kada su Katić i Vrljičak odveli Zmaja na 2:0. Taj rezultat pokazao se kao konačan, te je Zmaj stigao do nove pobjede. Ovaj rezultat razveselio je i nogometaše Uranie, koji su također došli do važne pobjede.

Baškovođani su gostovali kod RNK Splita, koji je samo koji tjedan ranije slavio kod Zmaja. Međutim, to nije obeshrabrilo igrače Uranie. Dapače., Baškovođani su odigrali odličan dvoboj i na kraju došli do minimalne, ali zlata vrijedne pobjede. Jedini pogodak na utakmici postigao je Poljak u 50. minuti.

Važne pobjede Zmaja i Uranie nisu doveli do značajnih promjena na ljestvici.Baškovođani su unatoč osvajanju tri boda ostali na posljednjem mjestu, no njihov zaostatak za Kamenom više ne iznosi 7, već 4 boda.

Sljedeće kolo igra se u subotu i nedjelju. Zmaja očekuje gostovanje kod Sloge, dok će Urania dočekati Hrvatski Vitez. Nogometaši Jadrana u posljednjih nekoliko tjedana igraju vrlo dobar nogomet. Da to nije slučajnost pokazali su i u utakmici protiv Primorca, kojeg su svladali s 3:1.
Bio je to jedna odličan i uzbudljiv dvoboj u kojem su pala čak četiri gola, a velikim preokretom do pobjede su stigli igrači Jurice Karabatića.

Prvi pogodak postignut je tek pred kraj prvog poluvremena, a zabili su ga gosti. Primorac je u 42. minuti golom Baraća poveo s 0:1, zahvaljujući čemi je na odmor otišao s prednošću. Nastavak utakmice bio je znatno sadržajniji. Iako se nakon 20-ak minuta igre u drugom dijelu činilo kako neće biti velikih rezultatskih promjena, ubrzo potom uslijedio je veliki preokret. Najprije je u 65. minuti Bušelić izjednačio na 1:1, a pet minuta kasnije Leonardo Pandža zabija za 2:1. U 79. m minuti Jadran je došao do dva pogotka prednosti, a strijelac trećeg gola Tučepljana bio je Nikola Pašalić.

Jadran je ovom pobjedom došao do 25 osvojenih bodova i drži deveto mjesto.
Sljedeću utakmicu igrat će protiv Omladinca (u Vranjicu) u subotu u 17:30.