Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Remi u Baškoj Vodi

Nogomet: Remi u Baškoj Vodi

Za vikend je odigrano 19. kolo 3.NL-jug, a jedan od susreta bio je i onaj između Uranie i Uskoka (2:2).

Susret u Baškoj Vodi bio je od velike važnosti za igrače Roka Kurtovića. Urania vodi veliku borbu za ostanak u ligi, pa joj je svaki osvojeni bod iznimno vrijedan. S obzirom su prije tjedan dana poraženi na gostovanju kod Sloge, Baškovođani su susret protiv Klišana vidjeli kao priliku za iskupljenje.

Bila je to jedna vrlo zanimljiva i neizvjesna utakmica u kojoj se konačan ishod nije znao sve do posljednje sekunde.
U 27. minuti Domagoj Poljak doveo je Uraniu u vodstvo i razveselio okupljene navijače. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata te se na predah otišlo s 1:0 za Baškovođane.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno sadržajnije. U nastavku dvoboja postignuta su čak tri pogotka. U 52. minuti Dominik Zovkić donosi Uskoku izjednačenje i vraća neizvjesnost u susret. Nakon toga uslijedilo je dugo razdoblje bez golova, no stvari su se opet rasplamsale u završnici dvoboja. Minutu prije ulaska u sudačku nadoknadu, Zovkić je ponovno u glavnoj ulozi. Nogometaš Uskoka postigao je svoj drugi pogodak na utakmici te su tako Klišani došli do preokreta.

Kada se već činilo da će gosti doći do „punog plijena“, Mario Pejković zabija za 2:2 i Urania dolazi do vrijednog boda.
Urania je unatoč remiju ostala na posljednjem mjestu, a za pretposljednjim Kamenom zaostaje samo dva boda (Urania ima 12, a Kamen 14 bodova). Uskok je pak ostao na osmoj poziciji s 27 bodova.

Dvadeseto kolo igra se već za vikend, a Baškovođane očekuje gostovanje u Biogradu na moru.