Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Urania poražena nakon lošeg drugog poluvremena

Nogomet: Urania poražena nakon lošeg drugog poluvremena

Većina utakmica 3.NL-Jug odigrana je u subotu, a jedini preostali susret 18. kola bio je na rasporedu u nedjelju. Riječ je o dvoboju Sloge Uranie, koji se na kraju pretvorio u pravi spektakl.

Baškovođani su utakmicu u Mravincima dočekali puni samopouzdanja, te su ovaj ogled vidjeli kao dobru priliku za nastavak pozitivnog niza.

Smatralo se da bi to mogao biti jedan vrlo zanimljiv i uzbudljiv susret, a na koncu je premašio sva očekivanja.

Sunčana nedjelja u okolici Splita ponudila je pravu „kišu“ golova. U iznimno sadržajnom susretu postignuto je čak sedam pogodaka, bodovi su na kraju ostali u Mravincima (5:2). Da će to biti jedna uistinu specifična utakmica vidjelo se već u njenoj ranoj fazi. Naime, u prvu 21 minutu pala su čak četiri pogotka, po dva na svakoj strani.

Prva je do vodstva stigla Urania. U 12.,minuti za goste je do prednosti doveo Darko Tomaš, no taj rezultat stajao je tek dvije minute. Igrala se 14. minuta kada je Dominik Ravlić zabio za poravnanje. Šest minuta kasnije, Marko Baković donosi Slogi potpuni preokret. Niti minutu kasnije, Domagoj Franić zabija za 2:2 i vraća stvari na početak. Bilo je to uistinu sjajnih dvadesetak minuta, te je već tada bilo jasno da će ovo biti jedna iznimno efikasna utakmica.

Nakon sadržajnog početka, druga polovica prvog dijela bila znatno siromašnija te se na odmor otišlo s 2:2. Urania je tako nakon prvih 45 minuta u „džepu“ imala vrijedan bod, ali nastavak susreta odnio je sva njena nadanja.

Sloga je u drugom poluvremenu podigla razinu igre i s tri postignuta gola riješila pitanje pobjednika. Najprije je u 58. minuti Lovre Vuković zabio za 3:2, a četiri minute kasnije Mario Marović odvodi Slogu na dva gola prednosti. U posljednjim trenucima utakmice Tom Daniel Kraljević postavio je konačnih 5:2.

Urania je porazom ostala na posljednjem mjestu, a s obzirom da je Kamen remizirao s dubrovačkim GOŠK-om, Baškovođani za momčadi iz Podbablja više ne zaostaju dva, već tri boda. Sloga je pak s ovom pobjedom došla do 9. mjesta, preskočivši Zmaja koji je tu ranije držao tu poziciju (sada je pao na 10. mjesto).

Sljedeće kolo na rasporedu je 11. i 12. ožujka, a Urania će na svom terenu ugostiti ekipu Uskoka.