Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Urania poražena u Sinju

Nogomet: Urania poražena u Sinju

Baškovodska Urania jučer je u 29. kolu gostovala kod Junaka, a uzbudljiva utakmica na kraju je otišla na stranu Sinjana (4:2).
Bila je to odlična i vrlo efikasna utakmica u kojoj se moglo vidjeti puno toga, između ostalog i veliki preokret Junaka koji je njime došao do pobjede.

Na prvi pogodak nije se moralo dugo čekati. Već u 5. minuti Junak je u vodstvo doveo Duje Tadić. Bio je to najbolji mogući početak za Sinjane te se činilo da će im u nastavku utakmice biti puno lakše igrati. Međutim, nešto se pitalo i Uraniu.

Baškovođani su u nastavku poluvremena zaigrali znatno bolje, što im se ubrzo isplatilo. U 32. minuti Mateo Katić zabija za 1.1 i vraća stvari na početak. Jedanaest minuta kasnije, isti igrač pogađa za potpuni preokret i dvije minute prije kraja dovodi Uraniu u vodstvo.

Baškovođani su na predah otišli s prednošću, no u nastavku utakmice dogodio se veliki prekret Junaka, koji je uspio doći do nova tri boda.

U 49. minuti Duje Tadić postiže svoj drugi pogodak na utakmici i zabija za novo izjednačenje, a sedam minuta kasnije Dominik Plavša dovodi Junak u vodstvo. Deset minuta prije kraja, Bruno Jenjić zabija za pokazalo se nedostižnih 4:2.
Junak je s ova tri boda došao do njih ukupno 53, te će sezonu završiti na trećem mjestu. Urania je pak ostala na 24 osvojena boda, no više nema ni matematičke šanse za ostanak u ligi. Baškovođani će sljedeće sezone zaigrati u prvom rangu županijskog nogometa.

Posljednje kolo igra se za tjedan dana, a Urania će dočekati Zmaja.