Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj eliminiran iz kupa

Nogomet: Zmaj eliminiran iz kupa

Utorak je donio tri susreta osmine finala županijskog kupa. U akciji su bili i nogometaši Zmaja, koji su gostovali na Parku mladeži (2:1).

Samo tri dana nakon teške utakmice protiv Zagore, igrače Gorana Šušnjare čekao je novi, nimalo lagan zadatak. Riječ je susretu osmine finala kupa protiv Splita, a s Parka mladeži se nikada nije bilo jednostavno vratiti s pobjedom. Splitu ove sezone ne ide dobro, te se nalazi na 14. mjestu s 18 osvojenih bodova. Crvenima je tako kup postao prilika za spas sezone, stoga u susret protiv Zmaja ušli iznimno motivirani.

Utakmica je počela vrlo burno. Splićani su do vodstva došli već u prvoj minuti, a taj gol djelo je Luke Petrovića. Bilo je to otvaranje kakvo su Crveni mogli samo poželjeti. Primljeni gol zasigurno je bio veliki šok za Zmaj, koji je tako već od samog početka morao baciti sve „karte“ u napad. Dok su Zmajevci pokušavali doći do izjednačenja, Splićani su novim golom stavili goste u još teži položaj. U 26. minuti Vicko Ožegović pogađa za 2:0 i dovodi Split pred vrata četvrtfinala. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata te se na odmor otišlo s 2:0 za Crvene.

Zmaj je tako imao samo 45 minuta da popravi stvari, no u tome ipak nije uspio. Premda je u 68. minuti Daniel Rašić smanjio na 2:1, Zmajevci u preostalih dvadesetak minuta nisu uspjeli doći do poravnanja i produžetaka.

Split je u konačnici došao do tijesne pobjede i plasmana u četvrtfinale. Zmaj se tako od kupa oprostio već na drugoj „stepenici“ i sve što mu sada preostaje je u potpunosti se posvetiti nastavku prvenstva.

Sljedeće kolo 3.NL-Jug igra se za četiri dana. Nogometaše Zmaja očekuje gostovanje kod ove sezone vrlo dobrog GOŠK-a iz Kaštel Gomilice.