Subota, 11 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj gostuje u Kaštelima

Nogomet: Zmaj gostuje u Kaštelima

Kraj tjedna donosi dvoboje 19. kola 3.NL-Jug. Jedna od utakmica je i ona između GOŠK-a i Zmaja, a odigrat će se u subotu.

Igrači Gorana Šušnjare tako će ovaj tjedan imati dvostruki program. Naime, u utorak ih je čekao susret osmine finala kupa na Parku mladeži, a nakon 90 minuta igre završilo je 2:1 za Split. Zmaj je tako eliminiran iz daljnjeg natjecanja i jedino što mu sada preostaje je posvetiti se nastavku prvenstva. Prije nekoliko dana Zmajevci su tijesno poraženi od vodeće Zagore (1:2), a sada im slijedi gostovanje u Kaštelima.

GOŠK se ove sezone vratio u trećeligaško društvo, gdje mu ide odlično. Nakon 18 odigranih kola nalazi se na 6. mjestu s 28 osvojenih bodova, a od trećeplasiranog Junaka udaljen je svega pet bodova. Upravo su se te dvije ekipe susrele prošli vikend. Utakmica u Sinju puno je obećavala, no na kraju je završila bez pogodaka. Takav ishod puno više odgovara Junaku, koji je tako zadržao prednost pred GOŠK-om (istu onakvu kakvu je imao i prije 18. kola).

Kaštelani su pak propustili priliku za smanjenje zaostatka, a prvu priliku za povratak pobjedama imat će već za vikend.
Zmaj ove sezone igra prilično dobro te se nalazi vrlo blizu sredini ljestvice. Prošli tjedan pokazao je dobru igru u ogledu protiv lidera, no ostao je za malo prekratak za bod. Sada ga očekuje još jedan ozbiljan protivnik, koji će uz to imati i još jednu bitnu prednost u odnosi na Zmaja.

Naime, Kaštelani ovaj tjedan nisu imali kup obveze, stoga će u subotnji ući znatno svježiji od igrača Gorana Šušnjare. Momčad Zmaja, baš kao ni većina niželigaša, nije navikla na ritam od dvije utakmice tjedno, pa će im gostovanje u Kaštelima biti uistinu veliki izazov.

Što se tiče same utakmice, GOŠK u nju ulazi kao favorit, ali taj će status morati opravdati i na terenu, a to nije uvijek lako.

Susret na SC Jure Bakotić igra se u subotu, 11.03., u 15:00.