Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj gostuje u Posedarju

Nogomet: Zmaj gostuje u Posedarju

Dalmatinski trećeligaši stigli su do 23. kola. Sve utakmice igraju se u subotu, a pred nogometašima Zmaja je jedno od najtežih mogućih gostovanja.

Igrači Gorana Šušnjare idu na noge Hrvatskom Vitezu, koji se i ove sezone nalazi pri vrhu ljestvice. Momčad iz Posedarja trenutno drži četvrto mjesto s 35 osvojenih bodova, sedam manje od trećeplasiranog Junaka. Upravo te dvije ekipe sastale su se u prošlom kolu 3.NL-Jug. Očekivalo da će derbi u Sinju biti neizvjestan do posljednje sekunde, međutim bilo je potpuno suprotno. Junak je odličnom igrom deklasirao Hrvatskog Viteza (5:2) i tako se učvrstio na trećem mjestu.

Zmajevcima će pak dvoboj protiv Hrvatskog Viteza biti drugi u ovom tjednu. Naime, u utorak su odigrali zaostalu utakmicu 22. kola protiv RNK Splita, koja se zbog nastupa hrvatske ragbijaške reprezentacije u Makarskoj nije mogla odigrati u predviđenom terminu (subota, 01.04.). Iako su igrači Gorana Šušnjare u nju ušli kao favoriti, na kraju su ostali bez bodova. Tijekom svih 90 minuta puhala je jaka bura, a u vjetrovitim uvjetima nešto bolje snašli su se gosti. Split je slavio s 1:2 i tako pobjegao prema sredini ljestvice. Zmaj je pak porazom doživio blagi pad te je sada 13. momčad lige.

Neočekivani kiks protiv ove sezone prilično skromnog Splita zakomplicirao je Zmajevu situaciju. Uoči prošlog kola bili su u odličnoj poziciji te bi u slučaju pobjede došli nadomak toga da bez ikakvog stresa osiguraju ostanak u ligi.

Hrvatski Vitez je vrlo respektabilna momčad koja je u više navrata pokazala da se može nositi i s onim najboljima. U utakmicu protiv Zmaja ulazi kao izraziti favorit, no to ne mora ništa značiti. U 90 minuta obje ekipe imaju podjednake šanse doći do bodova, a kako će se sve rasplesti saznat ćemo uskoro.Utakmica je na rasporedu u subotu, 08.04.2023. u 16:30.