Petak, 10 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj neočekivano poražen

Nogomet: Zmaj neočekivano poražen

Nogometaši Zmaja jučer su odigrali zaostali susret 22. kola 3.NL-Jug protiv RNK Splita (1:2).Utakmica u Makarskoj odigrana je u vrlo teškim uvjetima. Naime, tijekom svih 90 minuta puhala je jaka bura, koja je igračima uvelike otežavala posao.
U prvom poluvremenu vodila se velika borba, no pogodaka nije bilo.

Nastavak susreta donio je nešto dinamičniju igru. U prvih 15 minuta gosti su imali više od igre te su djelovali opasnije i konkretnije. Takav pristup ubrzo im se isplatio. Sredinom drugog poluvremena Leo Andrić zabija za vodstvo Splita. Primljeni gol probudio je Zmajevce, koji su nakon toga zaigrali znatno bolje te su u narednih nekoliko minuta imali dvije vrlo dobre prilike Međutim, gostujući vratar nije se dao iznenaditi te je s dvije odlične intervencije spriječio izjednačenje.

Dvanaest minuta prije kraja, Zmaj ipak dolazi do poravnanja. U 78. minuti Antonio Rudelj pogađa za 1:1 i vraća stvari na početak. Kada se već činilo da će susret završiti podjelom bodova, da ne bude tako pobrinuo se Luka Petrović, koji je posljednjim sekundama zabio za pobjedu Splita.

Ovakav rasplet bio je potpuno neočekivan. Naime, Splićani vode neizvjesnu borbu za ostanak, dok se Zmaj zahvaljujući dobrim igrama smjestio u sredini ljestvice. Igrači Gorana Šušnjare tako su ogled protiv Splićana dočekali kao favoriti. Međutim, Split se pokazao kao vrlo odbra ekipa koja se može nositi i puno jačim momčadima, te su nakon 90 minuta borbe iz Makarske odnijeli tri velika boda.

Tom pobjedom klub s Parka mladeži došao je do 23 osvojena boda, samo jedan manje od nogometaša Zmaja. Igrači Gorana Šušnjare porazom su pali na 13. mjesto.Sljedeće kolo igra se već za vikend, a Zmajevce očekuje gostovanje kod odličnog Hrvatskog Viteza.