Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj preokretom do boda

Nogomet: Zmaj preokretom do boda

Jedna od utakmica prošlotjednog trećeligaškog programa na jugu bila je i ona između Sloge i Zmaja.

Ni jedni ni drugu ove sezone ne stoje baš najbolje, a na ljestvici ih dijeli tek jedan bod. Tri kola prije kraja na red je stigao i njihov drugi međusobni susret, a ovaj put igralo se u Mravincima. Njihov jesenski dvoboj u Makarskoj završio je uvjerljivom pobjedom Sloge, koja je potpuno nadigrala nemoćnog Zmaja (0:3). Takav konačan ishod bio je potpuno neočekivan. Naime, Zmaj je uoči te utakmicu imao niz od tri uzastopne pobjede (protiv Primorca, Neretve i Kamena), pa se ovako nečemu nitko nije nadao.

Zmaj je tako prošlotjednu utakmicu u okolici čekao silno motiviran. Ipak, igrači Gorana Šušnjare nisu odigrali na očekivanom nivou te su na kraju jedva izbjegli poraz. Sloga je odlično otvorila utakmicu te je već u ranoj fazi povela s 1:0. Za to je „najzaslužniji“ Damir Rašić, koji je zabio nesretni autogol. U 51. minuti Mario Marović povisuje na 2:0 te se činilo da Sloga ide ka sigurnoj pobjedi.

Međutim, igrači Zmaja nisu se mirili s takvim ishodom. Najprije je u 83. minuti Ante Vrljičak zabio za 1:2, a minutu kasnije Ivan Šalinović postiže izjednačujući pogodak i vraća neizvjesnost u utakmicu. Do kraja susreta rezultat je ostao nepromijenjen i Zmaj je došao do još jednog važnog boda.

Zmaj je ovim remijem ostao na 13. mjesto, a svoju poziciju zadržala je i Sloga.
Sljedeće kolo igra se u subotu i nedjelju, a Zmaj će pred svojim navijačima dočekati Uskok.