Nedjelja, 5 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj pružio odličan otpor lideru, na kraju ipak ostao bez bodova

Nogomet: Zmaj pružio odličan otpor lideru, na kraju ipak ostao bez bodova

Ovaj vikend donio je susrete 18. kola 3.NL-Jug. Velika većina susreta odigrana je u subotu, a među njima i onaj između Zmaja i Zagore (1:2).
Unešićani ove sezone igraju sjajno te trenutno drže vodeću poziciju na ljestvici. Utakmicu protiv Zmaja dočekali su kao favoriti, no do pobjede su došli puno teže nego li su se tome nadali. Igrači Gorana Šušnjare pružili su odlična otpor gostujućoj ekipi, no ni to nije bilo dovoljno da iz ovog dvoboja izađu neporaženi.

Utakmica je počela vrlo uzbudljivo. Gosti iz Unešića do vodstva su stigli već u 7. minuti, a strijelac je bio Toni Vidović. Rani gol Zagori je dao dobar „vjetar u leđa“, te su u nastavak susreta ušli s određenim olakšanjem. Iako se očekivalo da će taj pogodak otvoriti utakmicu, to se ipak nije dogodilo.

Dapače, na novi gol čekalo se sve do 53. minute, kada Daniel Rašić pogađa za 1:1. Rezultatsko poravnanje bilo je veliki podstreh za Zmaja, no nažalost, takvo stanje nije dugo potrajalo. Samo sedam minuta kasnije, Dino Barada zabija za 1:2 te gosti ponovno vode. Zmajevci su imali nešto više od pola sata da pokušaju doći do novog izjednačenja, ali ovaj put u tome nisu uspjeli te je Zagora došla do „punog plijena“.

No, to nije bio kraj dobrim vijestima za Unešićane. Naime, Zadar je s 2:1 poražen na gostovanju kod Hrvatskog Viteza, zahvaljujući čemu je Zagora svojim „prvim pratiteljima“ (Zadranima) pobjegla na sedam bodova prednosti.

Zmaj je pak unatoč porazu ostao na 9. mjestu te se i dalje nalazi u sigurnoj zoni.Sljedeće kolo igra se za tjedan dana, a Zmaja očekuje gostovanje u Kaštel Gomilici.