Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj u lovu na prvu proljetnu prvenstvenu pobjedu

Nogomet: Zmaj u lovu na prvu proljetnu prvenstvenu pobjedu

Krajem ovog tjedna igraju se susreti 17. kola 3.NL-Jug. Većina dvoboja na rasporedu je u subotu, a jedan od njih je i onaj između Vodica i Zmaja.

Igrači Gorana Šušnjare proljetni dio sezone otvorili su gostujućom pobjedom nad Orkanom u županijskom kupu (0:2), što je bilo važno za stjecanje samopouzdanja. Četiri dana kasnije, Zmaj je u prvom ligaškom susretu u nastavku sezone odigrao tek 2:2 s GOŠK-om iz Dubrovnika. S obzirom da je sve do 70. minute vodio s 2:0, Zmaj itekako ima za čime žaliti. GOŠK se pak u Dubrovnik vratio s velikim bodom, pa ima daleko više razloga za zadovoljstvo.

Vodice su pak prije tjedan dana tijesno poražene na gostovanju u Sinju (2:1). no taj poraz nije previše utjecao na njihovu poziciju na ljestvici (preskočio ju je tek biogradski Primorac).

Vodičani su sjajno otvorili sezonu te su nakon četiri odigrana kola imali maksimalnih 12 bodova. Međutim, kako je sezona odmicala, njihovi rezultati bivali su sve lošiji te su polako „padali“ u ukupnom plasmanu. Trenutno se nalaze na osmom mjestu s četiri boda više od devetog Zmaja (Vodice imaju 24, a Zmaj 20 bodova), stoga bi sutrašnji susret mogao biti izuzetno uzbudljiv.

Zmaj bi eventualnim slavljem došao na samo bod zaostatka, dok bi Vodice pobjedom otišli na znatno opipljivijih sedam bodova prednosti.
Teško je reći tko je favorit, no jedno je sigurno. Za očekivati jedan zanimljiv dvoboj, u kojem obje ekipe imaju podjednake šanse za doći do pozitivnog rezultata.