Četvrtak, 28 ožujka, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj u posljednjim minutama stigao do vrijedne pobjede

Nogomet: Zmaj u posljednjim minutama stigao do vrijedne pobjede

Jučer je odigrana većina utakmica 17. kola 3.NL-Jug. Jedna od njih bila je i ona između Vodica i Zmaja, a završilo je pobjedom gostiju (1:2).

S obzirom da je proljetni dio otvorio „mršavim“ remijem s GOŠK-om, utakmica u Vodicama bila je od velike važnosti za Zmaj. U sličnoj situaciji bile su i Vodice, koje su na otvaranju nastavka sezone poražene u Sinju.

Utakmica u Vodicama tako je bila od velike važnosti za obje ekipe, što je garantiralo uzbudljiv i neizvjestan dvoboj. Upravo tako je i bilo. U prvih pola sata mreže su mirovale, no u završnoj trećini prvog dijela goste je u vodstvo doveo Danijel Rašić. U preostalih 10 minuta rezultat je ostao nepromijenjen te je Zmaj na predah otišao s 0:1.

U 57. minuti Luka Celić zabija za 1:1 i vraća stvari na početak. Kada se već činilo da će susret završiti podjelom bodova, da to ne bude tako pobrinuo se Anđelko Mikulić, koji je četiri minute kraja postigao pogodak za 1:2. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata te je Zmaj stigao do tri velika boda!

Igrači Gorana Šušnjare ovim slavljem došli su na samo bod zaostatka za Vodicama, a uz to su i se i još malo približili ekipama iz gornjeg dijela ljestvice. Naime, bodovne razlike su vrlo male, pa tako petoplasirani GOŠK (KG) ima tek četiri boda više od devetog Zmaja. Puno ekipa „natiskalo“ se u svega nekoliko bodova, pa ljestvica iz kola u kolo podložna učestalim promjenama u poretku (naročito u sredini).

Osamnaesto kolo igra se krajem sljedećeg tjedna, a nogometaši Zmaja ugostit će vodeću Zagoru iz Unešića.