Četvrtak, 28 ožujka, 2024
NaslovnicaSPORTNOGOMETNI KUP Još jedna sjajna predstava Uranie, Tučepljani bez ikakvih šansi

NOGOMETNI KUP Još jedna sjajna predstava Uranie, Tučepljani bez ikakvih šansi

Sredinom ovog tjedna odigran je zaostali susret prvog kola kupa između Uranie i Jadrana (5:0).

Iako se očekivao uzbudljiv i neizvjestan susret, na kraju je bilo potpuno suprotno. Baškovođani su, osokoljeni nedavnom pobjedom nad Kamenom, odigrali još bolji susret te na kraju došli do visoke pobjede (5:0).

Urania je od samog početka krenula vrlo odlučno, a takav stav ubrzo joj se isplatio. U 14. minuti Nediljko Kovačević doveo je Baškovođane u vodstvo i tako joj skinuo početni pritisak s leđa. Osamnaest minuta kasnije, Darko Tomaš povisuje na 2:0, čime je svojoj momčadi priskrbio više nego solidnu zalihu za nastavak dvoboja. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata te se na kratki odmor otišlo s 2:0 za Uraniu. Tučepljani pak nikako nisu mogli biti zadovoljni prikazanim, pa se očekivalo da će u nastavku svim silama jurnuti naprijed te možda i zakomplicirati ovaj dvoboj.

Međutim, ništa od toga nije se ostvarilo. Gdje je stala u prvom, Urania je nastavila u drugom poluvremenu. Baškovođani su u posljednjih nešto više od pola sata postigli još tri pogotka te na kraju uvjerljivo porazili nemoćne Tučepljane. Golijadu u nastavku otvorio je Ivan Vujčić u 53. minuti, a pet minuta kasnije Darko Tomaš svojim drugim pogotkom na utakmici povećava na 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Mario Pejković u 84. minuti.

Urania je u samo četiri dana doživjela potpuni preporod. Najprije je u subotu s 3:0 svladala izravnog konkurenta u borbi za ostanak, da bi u srijedu Jadrana ispratila „petardom“ u mreži. Roko Kurtović je u vrlo kratkom vremenu znatno podigao igru Baškovođana koji nastave li u ovakvom ritmu, imaju realne šanse da i ove sezone uspješno okončaju borbu za ostanak u ligi.

Jadran pak ima daleko više razloga za zabrinutost. Nakon što su za vikend odigrali tek skromnih 1:1 protiv Orkana, poraz od 5:0 u Baškoj Vodi novi je veliki udarac za momčad Jurice Karabatića.

Istina, Jadran je u ovu utakmicu ušao bez svog ponajboljeg igrača Marina Koštića, što je ogroman hendikep za klub sa Slatine. Međutim, bez obzira na njegov izostanak očekivao se puno bolji i konkretniji Jadran, no na kraju nisu uspjeli parirati nadmoćnijoj Uraniji.

Tučepljane u nastavku sezone očekuje borba za ostanak (baš kao i Uraniu), no žele li iz nje izaći kao pobjednici, u narednim mjesecima morat će prikazati puno bolju igru.

Ni jedna ni druga momčad nemaju previše vremena za odmor Već krajem ovog tjedna očekuju ih nove prvenstvene obveze. Jadranu u goste stiže vodeći Omiš, dok Baškovođani idu na noge mravinačkoj Slogi.