Utorak, 23 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNovo Vrijeme izborilo završnicu Kupa

Novo Vrijeme izborilo završnicu Kupa

Većina utakmica osmine finala hrvatskog malonogometnog kupa odigrana je prije 15-ak dana, a preostale dvije igrale su se jučer (Novo Vrijeme i Futsal Pula svoje kup obaveze bili su prisiljeni odgoditi zbog Lige prvaka). Jedna od njih bila je i ona između Novog Vremena i Novog Marofa. Igrači Ivana Božovića odigrali su jedan dobar susret te su na koncu izborili nastup na završnici.

Novom Vremenu jučerašnji je dvoboj bio premijerni ovosezonski nastup u kupu, a Makarani su ga odradili na najbolji mogući način. U iznimno efikasnom susretu Novo Vrijeme je slavilo s čak 7:0 i tako uspješno započeo put do obrane naslova.

Makarani su poveli već u ranoj fazi utakmice, a strijelac vodećeg pogotka bio je Jelavić (3. minuta). Dvije minute kasnije, Jefferson zabija za 2:0. U 9.minuti na semaforu je već 3:0, a ovaj put mrežu gostiju pogodio je Lasić. To je bilo sve od golova u prvom poluvremenu, ali zato je u prvoj polovici nastavka uslijedilo pravi „vatromet“ zgoditaka. Najprije je u 22. minuti Jeffesron svojim drugim golom na susretu odveo Novo Vrijeme na 4:0, a dvije minute kasnije u listu strijelaca upisuje se i Rafinha. U 25. minuti mrežu Novog Marofa trese Sesar. Trinaest minuta prije kraja, Horvath stavlja točku na i (7:0).

Novo Vrijeme je dvoboj odradilo vrlo autoritativno te gostima nije dopustilo ni najmanju nadu da možda mogu nešto učiniti u ovoj utakmici. Makarani su ovom pobjedom izborili nastupu na završnici kupa, koja će se održati u ožujku 2023. Spomenimo i da se promijenio format natjecanja, te se nakon nekoliko godina izbivanja na završnom turniru ponovno natjecati osam najboljih ekipa u Hrvatskoj (a ne četiri kao što je to ranije bio slučaj). Domaćin završnice još uvijek nije određen.