Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNovo Vrijeme lovi pobjedu kod novopečenog prvoligaša

Novo Vrijeme lovi pobjedu kod novopečenog prvoligaša

Prva hrvatska malonogometna liga stigla je do 3. kola, koje je na rasporedu ovaj vikend, a jedan od susreta ovotjednog programa je i ona između Torcide i Novog Vremena.

U prošlom kolu Novo Vrijeme je u Makarskoj dočekalo Olmissum, a trenutno najveći hrvatski derbi završio je bez pobjednika (4:4). Od samog starta Omišani su pokazali da su u grad podno Biokova došli po tri boda. Tijekom cijelog prvog dijela gosti su bili bolja momčad, te se na predah otišlo s 0:2. Ipak, Makarani već u ranoj fazi drugog poluvremena smanjuju na 1:2, no „zeleno-plavi“ ubrzo ponovno odlaze na dva gola prednosti. Novo Vrijeme je tada zaigralo znatno hrabrije i odlučnije, te je bacilo sve „karte“ u napad. Takav pristup isplatio im se na najbolji mogući način. Naime, domaćini su u tom periodu potpuno nadigrali goste te trima pogocima po prvi put na susretu dolaze do rezultatske prednosti (4:3). U 39. minuti Olmissum je napravio šesti akumulirani prekršaj, a siguran izvođač deseterca bio je Toni Jelavić.

Međutim, radost Makarana nije bila dugog vijeka. Nedugo potom gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, a obrana domaćih na trenutak je bila neoprezna te je sudac pokazao na šesterac. Loptu je uzeo Antonio Juretić, na čiji siloviti udarac Bašković nije mogao ništa učiniti. Još jedan derbi Makarana i Omišana tako je završio podjelom bodova, što se nakon svega viđenog, čini kao najpošteniji ishod.

Malonogometaši Torcide također su imali zahtjevan zadatak. Nakon uvodnog domaćeg remija s AFCU-om, Splićani su otišli na noge aktualnom viceprvaku Futsal Puli. Domaćini su u toj utakmici bili izraziti favoriti, a taj status na kraju su i opravdali. Puljani su odigrali odlična dvoboj te su na koncu slavili s uvjerljivih 6:2. Torcida tako još uvijek čeka na svoju premijernu pobjedu od povratka u prvu ligu, a ovaj tjedan očekuje ih novi težak zadatak.

Splićani su prošle sezone u uzbudljivoj završnici došli do naslova u 2.HMNL-jug, a njihov prvi pratitelj Split sezonu je završio sa samo dva boda manje. Nakon toga uspješno su prošli kvalifikacije za 1.HMNL, no bilo je jasno da će im za mirnu sezonu u elitnom rangu morati igrati na znatno većem nivou. Nakon dva odigrana kola Torcida ima svega jedna osvojeni bod, no sezona je tek na početku i još uvijek je sve otvoreno.

Što se tiče večerašnje utakmice na Grupama, jasno je da je Novo Vrijeme favorit, ali tako je samo na „papiru“. Torcida će zasigurno biti silno motivirana te će napraviti sve da priredi iznenađenje, dok je Novom Vremenu ovo posljednji ispit prije Lige prvaka, te mu u obzir dolazi samo pobjeda. Žele li pobjedu, igrači Ivana Božovića morat će svih 40 minuta odigrati na visokom nivou, jer samo takvim pristupom mogu doći do nove pobjede.