Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaMAKARSKANOVO VRIJEME PRVAK NAKON DRAME Jelavić spasio Makarane 8 sekundi prije kraja,...

NOVO VRIJEME PRVAK NAKON DRAME Jelavić spasio Makarane 8 sekundi prije kraja, pa u produžetku donio veliko slavlje

Novo Vrijeme je u spektakularanoj utakmici prepunoj preokreta, rezultatom 5:4 došlo do treće pobjede u finalnoj seriji i trećeg naslova prvaka Hrvatske. Junak utakmice na kraju je bio domaća vedeta Jelavić, koji je s dva gola u ključnim trenucima  odveo Makarane do velike proslave naslova prvaka.

Na prvu izgledniju priliku nismo morali dugo čekati. Na isteku 1. minute Gašpar je u solo-prodoru osvojio dosta prostora, nakon čega je pucao, a njegov udarac odsjeo je  na vratnici. U 5. minuti Gašpar je pasom preko cijelog terena fantastično uposlio Sutona, čiji udarac iz neposredne blizine odlično brani Luketin. U istoj minuti vidjeli smo čak tri sjajne prilike Puljana. Sve je počelo kada je Jelavić neoprezno izgubio jednu loptu na svojoj polovici, Grbić se našao sam pred dvojicom igrača Makarana, no iz teške pozicije odlučio se na udarac, koji je odsjeo na vratnici. Međutim, lopta se odbila ravno na nogu Šulentića, čiji pokušaj odlično brani Bašković, lopta se odbila u noge Baisela koji pak puca visoko preko gola. U 9. minuti Kazazić je odličnom loptom iz kornera pronašao Jelavića, čiji udarac s ruba kaznenog prostora odlazi malo pored lijeve vratnice. Dvije minute kasnije, Blago Gašpar je sam pretrčao cijeli teren, no na kraju je otišao previše u stranu pa je njegov pokušaj Luketin bez problema zaustavio. U 13. minuti Kazazić i Pulinho su se uz veliku borbu uspjeli dokopati jedne lopte na sredini terena, te ju je Kazazić proslijedio na stranu za natrčalog Pulinha koji lukavim udarcem pokušava iznenaditi Luketina, koji to krajnjim naporom brani.

Samo minutu kasnije Novo Vrijeme dolazi do vodstva. Jelavić je fenomenalnom visokom loptom preko cijelog terena pronašao Sutona, koji iz trka volejem neobranjivo pogađa u lijeve rašlje Luketinovog gola. Bio je to uistinu spektakularan pogodak bijele “devetke”, koji je tako nakon pobjedonosnog gola u majstorici u Omišu zabio još jedan izuzetno važan pogodak za Novo Vrijeme. Minutu kasnije, Futsal Pula imala je veliku priliku za izjednačenje. Mataja je iz dosta teške situacije fintom zavaljao svoje čuvare, a potom lukavo pucao, međutim njegov pokušaj odsjeo je na gredi. U 16. minuti Futsal Pula ipak dolazi do izjednačenja. Luketin je prešao u napad, a potom neočekivano potegnuo, Bašković je to zaustavio no lopta se odbija do Baisela koji iz neposredne blizine zabija za poravnanje. U 18. minuti gostujući vratar ponovno prelazi na polovicu Novog Vremena, no ovaj put gubi loptu, nakon čega Blago Gašpar puca, međutim, lopta je pogodila stativu. U posljednjoj minuti prvog dijela svoj udarac okušao je i Vukmir. Nije to bilo nimalo bezazleno, ali na kraju je otišlo izvan okvira gola. Kada je već izgledalo da će se na predah otići s 1:1, da to ne bude tako pobrinuo se Suton. Pulinho je sjajnim dodavanjem preko cijelog terena dodao ravno na nogu Sutona, koji najprije okreće svog čuvara, a potom neobranjivo zakucava iza leđa nemoćnog Luketina.

Prva prava prilika u nastavku ujedno je bila i pogodak. Jelavić je fantastično probio desni bok i tukao. Činilo se isprva da ju je u mrežu pospremio Kazazić no pogodak je ipak bio Jelavićev. U 24. minuti, B. Gašpar je imao odličnu priliku odvesti Novo Vrijeme na 4:1. Najprije je fintom slomio svog čuvara, a potom pucao, međutim njegov udarac pogodio je vanjski dio mreže. Ubrzo potom, Futsal Pula “blietzkriegom” dolazi do izjednačenja. U 26. minuti Hasanbašić je projurio po desnoj strani, a onda odlično primijetio natrčalog Danijela Moravca, koji iz neposredne blizine bez problema posprema loptu u mrežu. Odmah potom, Mataja je solo-prodorom “promiješao” domaću obranu, a onda sjajno dodao usamljenom Biliću, koji efektno pogađa za 3:3. Dvije minute kasnije, gosti dolaze do potpunog preokreta. Nastala je gužva u kaznenom prostoru Makarana, a u njoj se najbolje snašao Šulentić, koji rutinski pogađa za 3:4. U 31. minuti Blago Gašpar odjurio je u kontru, a njegov udarac brani Luketin.

U 32. minuti Suton je iz neposredne blizine uputio opasan udarac, otišlo je to za malo pored gola. Odmah potom bilježimo i vrlo dobar pokušaj Musinova, prohujalo je to za malo pored desne vratnice. U istoj minuti Mataja je odjurio u kontru te pucao s dvojicom igračima na leđima, ali Bašković upisuje još jednu veliku obranu. U 34. minuti Vukmir je uputio snažan dalekometni udarac, a Bašković vrhunskom paradom spašava Novo Vrijeme. Na isteku 34. minute Kazazić je odlično uposlio Pulinha, čiji je udarac bio za malo neprecizan. U posljednjoj minuti susreta Jelavić (koji je u tim trenucima bio u ulozi igrača-vratara) uputio je snažan udarac sa 7-8 metara, ali ovaj put Luketin upisuje vrhunsku intervenciju. Kada se već činilo da će Pula izjednačiti na 2-2 u finalnoj seriji, gosti su napravili šesti akumulirani prekršaj. Izvođač deseterca bio je Jelavić, koji sigurnim udarcem svladava Luketina i zabija za 4:4! U preostalih osam sekundi ništa se značajnije nije dogodilo te je utakmica otišla u produžetke.

U 42. minuti Jelavić je lukavim prizemnim udarcem zamalo iznenadio Luketina, ali ovaj to u posljednji trenutak ipak uspijeva zaustaviti. Dvije minute kasnije, Kazazić se sjurio prema vratima gostiju, a potom snažno potegnuo, ali Luketin upisuje još jednu vrhunsku obranu. Do kraja prvog produžetka nije bilo promjene rezultata. Prvu priliku u drugom produžetku imalo je Novo Vrijeme. Pulinho se odlično izborio za poziciju na desnoj strani napada, ali njegov lukavi udarac prošao je malo preko gola. U istoj minuti Puljani rade još jedan prekršaj i Makarani ponovno imaju priliku iz deseterca. Siguran izvođač istog još jednom je bio Jelavić, koji tako dovodi Novo Vrijeme do potpunog preokreta. Odmah potom gosti prelazi na igru bez vratara, a najizgledniju priliku imali su u 49. minuti kada Bilić pokušava atraktivno petom, ali domaći vratar to sjajno brani. Do kraja susreta Puljani su na sve načine nastojali doći do novog izjednačenja, ali Makarani su uspješno odbili sve njihove napade. Novo Vrijeme je u spektakularanoj utakmici prepunoj preokreta došlo do treće pobjede u finalnoj seriji i trećeg naslova prvaka Hrvatske! Iskrene čestitke Makaranima!

Dora Srzić /Crofutsal / foto MNK Novo Vrijeme Facebook

NOVO VRIJEME – FUTSAL PULA STANOINVEST 5:4 (2:1)

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

FUTSAL PULA STANOINVEST: Žarko Luketin, Daniel Moravac, Dean Moravac, Robert Grbić, Danis Hrgota, David Mataja, Belmin Hasanbašić, Thomas Ignacio Baisel, Srđan Lolić, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Ivan Šulentić, Bojan Barišić, Franko Jmaičić, trener: Frane Despotović

STRIJELCI: 1:0 Suton (14′), 1:1 Mataja (16′), 2:1 Suton (20′), 3:1 Kazazić (21′), Da. Moravac 3:2 (26′), 3:3 Bilić (27′), 3:4 Šulentić (29′), 4:4 Jelavić (40′), 5:4 Jelavić (47′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 7 (5+1+1), Futsal Pula Stanoinvest 9 (2+6+1)