Četvrtak, 28 ožujka, 2024
NaslovnicaSPORTNovo Vrijeme se velikom pobjedom učvrstilo na vrhu ljestvice!

Novo Vrijeme se velikom pobjedom učvrstilo na vrhu ljestvice!

Vikend za nama donio je susrete 5. kola 1.HMNL. Novo Vrijeme čekalo je uvijek teško gostovanje na Baldekinu, no Makarani su odličnom igrom došli do tri iznimno važna boda.

Novo Vrijeme je susret u Šibeniku dočekalo u odličnom raspoloženju. Momčad Ivana Božovića u aktualnu sezonu startala je fenomenalno te trenutno prevodi prvoligašku ljestvicu. U prošlom kolu u Makarskoj je gostovao Futsal Dinamo. U posljednjim sekundama susreta Marin Sesar je pogotkom u praznu mrežu donio pobjedu Novom Vremenu, koje je tako nakon četiri kola skupilo ukupno 10 bodova. Crnica je pak u prošlom kolu remizirala kod Futsal Pule, čime je samo potvrdila svoje visoke ambicije. Sve navedeno bila je odlična najava susreta između Crnice i Novog Vremena, koji je za obje ekipe bio jako važan. Utakmica na Baldekinu nije razočarala. Dapače, bila je prepuna golova, izglednih prilika i atraktivnih poteza.

Prvi pogodak na susretu pao je u 9. minuti, kada Marin Musinov dovodi Makarane u vodstvo. Četiri minute kasnije Rafinha zabija svom bivšem klubu i odvodi Novo Vrijeme na dva gola prednosti. Niti minutu kasnije, na semaforu je već 0:3. Ovaj put strijelac je bio David Barbarić. U 14. minuti Dragan Vuković smanjio je na 1:3 i s tim se rezultatom otišlo na predah. Na prvi gol u nastavku čekalo se do 27. minute, kada je Antonio Repić nesretno pospremio loptu u vlastitu mrežu. Makarani su tako 13 minuta prije kraja ponovno došli na pogotka prednosti, a u preostalom vremenu uspjeli su je sačuvati. U 36. minuti pala su čak zgoditka, jedan u mrežu Crnice, drugi u mrežu Novog Vremena. Strijelci su bili Žarko Luketin i Marin Musinov, kojem je to bio drugi gol na utakmici. U posljednje četiri minute nije bilo promjene rezultata te je Novo Vrijeme proslavilo veliku pobjedu (2:5).

Novo Vrijeme se ovom pobjedom učvrstilo na vrhu ljestvice te sada „prvim pratiteljima“ (Olmissumu) bježe četiri boda (Novo Vrijeme ima 13, a Omišani 9). Crnica je pak ovim porazom smjestila na 4. mjestu sa 7 osvojenih bodova.

Sljedeće kolo igra se krajem ovog tjedna, a Novo Vrijeme će na svom parketu dočekati „osokoljeni“ Vrgorac, koji u Makarsku dolazi nakon visoke pobjede nad Puljanima (5:0). Lokalni derbiji uvijek su „vrući“, a tako će zasigurno biti i ovaj put.