Subota, 20 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTOdbojkašice Makarske poražene u Sinju

Odbojkašice Makarske poražene u Sinju

Protekli vikend odigrano je 3. kolo 2.HOL-Jug u konkurenciji odbojkašica. Naše cure čekalo je gostovanje u Sinju, a druga ekipa sinjskog kluba slavila je s 3:1.

Makarska je susret u alkarskom gradu dočekala nakon što je prethodno na svom terenu uvjerljivo poražena od Šibenika (0:3). Makaranke su sezone otvorile pobjedom u Novalji, te su tako susret protiv Šibenčanki dočekale pune samopouzdanja. Međutim, naše odbojkašice nisu uspjele parirati dosta jačim gošćama, koje su na kraju došle do uvjerljive pobjede. Sinjanke su pak u sezonu ušle porazom od Šibenika (3:0), a tjedan dana kasnije slavile su na gostovanju kod Bibinja (0:3).

Iz svega navedenog jasno je da su Makarska i Sinj II prošlotjednu utakmicu dočekale u dosta sličnom raspoloženju (s tim da su Sinjanke ipak bile nešto optimističnije s obzirom da su prethodno došle do prve pobjede).

Bila je to jedna vrlo dobra i iznimno uzbudljiva utakmica (naročito u prva dva seta), a bodovi su na kraju ostale u Sinju. Prva dva seta bila su dosta izjednačena. Makarska je u oba navrata bila jako blizu osvajanju seta, ali na kraju je svakome pripao po jedan. U treći set tako se ušlo s rezultatskim poravnanjem, no u nastavku susreta Sinjanke su podigle nivo svoje igre te su bez većih problema došli do novih bodova. Makarska se ovim porazom smjestila na četvrtom mjesto prvenstvene ljestvice, dok je druga ekipa Sinja skočila na drugo mjesto.

Sljedeće kolo igra se 03. i 04. prosinca, a Makarsku očekuje gostovanje u Bibinju.