Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNOVO VRIJEME - LEO FUTSAL 5:3: Makarani u petak traže prolazak među...

NOVO VRIJEME – LEO FUTSAL 5:3: Makarani u petak traže prolazak među 16 najboljih u Europi

Nakon večerašnje pobjede nad armenskim prvakom Leo Futsal od 5:3 Novo Vrijeme stiglo je do svoje druge pobjede u skupini te na korak od plasmana među 16 najboljih u Europi. Za potvrdu prvog mjesta u grupi Makarani će u subotu igrati protiv makedonskog Shkupija, koji je u današnjoj utakmici pobijedio ciparsku Omoniju 7:4 i zadržao izglede za prolazak ukoliko iznenade Novo Vrijeme. Makarani su bolje otvorili utakmicu i već na početku ozbiljno zaprijetili Kazazić i Musinov, no gosti su ipak prvi slavili. U 5.minuti nakon jedne presječene lopte Kelson zabio za 0:1. Domaći brzo uzvraćaju – Kazazić je u 7.minuti volejem pospremio loptu u mrežu nakon ubačaja Bajruševića, a s neodlučenih 1:1 se otišlo na odmor.

Nastavak je započeo prijetnjama gostiju, no Novo Vrijeme iskorištava prvu svoju priliku – u 23.minuti Bajrušović iz drugog pokušaja zabija za vodstvo Makarana, a dvije minute kasnije Osredkar koristi asistenciju Pulinha za 3:1. Gosti se nisu predavali , već u 29.minuti smanjuju na 3:2 ponovo preko Kelsona. Uslijedila je uzbudljiva završnica u kojoj su mreže mirovale do 38.minute – tijekom jednog od napada Armenaca koji su jurnuli po izjednačenje Osredkar je iskoristio trenutak i sa svoj polovice pogađa praznu mrežu gostiju za 4:2. Armenci su smanjili u zadnjoj minuti, ovaj put preko Jacksona a uskoro Osredkar na drugoj strani zabija svoj treći zgoditak na utakmici i postavlja konačan rezultat. Gostujući igrači su istekom vremena počeli s naguravanjem na terenu, međutim situacija se ubrzo smirila a punom dvoranom odjekivala je pjesma navijača Novog Vremena.