Četvrtak, 18 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTPOBJEDA NAD USPINJAČOM Makarani se plasirali na "Final four" Kupa Hrvatske

POBJEDA NAD USPINJAČOM Makarani se plasirali na “Final four” Kupa Hrvatske

Novo Vrijeme Apfel je poslijednji sudionik završnog turnira kupa Hrvatske! Momčad Tea Strunje je u zaostalom dvoboju četvrtfinala slavila protiv Uspinjače Gimke rezultatom 3:0, te se pridružila Splitu, Olmissumu i Vrgorcu na “Final Fouru” kupa koji će se odigrati sredinom prosinca.

Od prve minute Makarani su zagospodarili parketom, te u uvodnim minutama bilježimo dobre pokušaje Jelavića i Bajrušovića, no bez promjene rezultata. Nakon toga gosti dolaze dio daha i gledamo ravnopravnu igru sve do 8.minute kada Makarani dolaze do prednosti. Pulinho je prošao po desnoj strani i u završnici dodao na drugu vratnicu za Pašalića, kojem nije bilo teško iz blizine ugurati loptu u nebranjen gol za 1:0! U 12.minuti bilježimo prvu prijetnju gostiju kada Toth silovito puca iz slobodnog udarca s 12 metara, no Bašković je siguran. U 14.minuti veliku priliku propustili su Makarani. Nakon velike pogreške u obrani gostiju lopta dolazi do Sokola koji ostaje potpuno sam na 7-8 metara od vratara Piplice, no neometan puca pored gola. U 17.minuti iznenada se Pašalić našao u lijepoj prilici, no gotovo s istog mjesta kao i Sokol puca pored gola. Do kraja poluvremena nije bilo izrazitijih prilika, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

U nastavku prvo uzbuđenje bilježimo u 26.minuti kada Pašalić s 11-12 metara puca tik uz vratnicu. U 29.minuti Makarani dolaze do povećanja prednosti. U kontri je Kazazić lijepo prošao po desnoj strani i krasnom loptom na drugoj vratnici uposlio natrčalog Jelavića koji zabija za 2:0! U 31.minuti Kazazić je osvojio loptu na svojoj polovici i sjurio se kroz sredinu prema golu gostiju, te pod prekršajem s leđa Totha puca za malo pored gola. Minutu kasnije bilježimo udarac Osredkara s 9 metara, a Pilica vrhovima prstiju skreće loptu u korner. Uzvratili su gosti preko Brkića koji s pozicije pivota iskosa s lijeve strane iz okreta pogađa vanjski dio vratnice. U 35.minuti otklonjene su sve dvojbe.

Rodrigo je lijepo proigrao Osredkara koji se s desne strane sjurio prema Piplici, njegov udarac gostujući vratar brani, a odbijenu loptu Osredkar dodaje za slobodnog Kazazia koji s vrha kaznenog prostora zabija za velikih 3:0! Bio je to znak za time-out gostiju, koji se na parket vraćaju s Matanom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Baškovića. Štoviše, u 38.minuti mogli su Makarani doći do novog zgoditka, no Jelavić iz kaznenog udarca s 10 metara puca preko gola. Do kraja više nije bilo izraženijih prilika, te je Novo Vrijeme Apfel pobjedom 3:0 izborilo plasman na završni turnir kupa Hrvatske.

Izvor: Crofutsal

NOVO VRIJEME APFEL – USPINJAČA GIMKA 3:0 (1:0)

NOVO VRIJEME APFEL – USPINJAČA GIMKA  3:0 (1:0)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Dino Kramar
Treći sudac: Miloslav Šimac
Četvrti sudac: Mario Budimir
Delegat: Mišel Kvesić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Anderson Pulinho, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Rodrigo Pereira Dos Santos, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Ante Matan, Matija Uremović, Silvio Toth, Ivan Tvrtko Pajalić, Vito Devčić, Josip Brkić, Dominik Eman, Lovro Cigler, Bruno Jakovljević, Patrick Krnjaić, trener: Krešimir Ćosić

STRIJELCI: 1:0 Pašalić (8′), 2:0 Jelavić (29′), 3:0 Kazazić (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel  7 (2+5); Uspinjača Gimka 8 (2+6)