Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTPOBJEDA U DERBIJU KOLA Novo Vrijeme Apfel uvjerljivo protiv oslabljene Crnice

POBJEDA U DERBIJU KOLA Novo Vrijeme Apfel uvjerljivo protiv oslabljene Crnice

U derbiju 16.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv šibenske Crnice, čime su se Makarani barem do nedjelje vratili na vrh prvenstvene ljestvice. Momčad Tea Strunje je bez većih problema slavila protiv šibenske Crnice, koja je u Makarsku došla u oslabljenom izdanju.

Šibenčani su nastupili bez Subotića, Radića, Sebiskveradzea i Šamije, čime su i prije samog početka susreta svoje izglede sveli na minimum. Makarani su već u 2.minuti došli do prednosti, kada je lijepu akciju zgoditkom za 1:o na dodavanje Lucasa okrunio Pulinho. U 4.minuti moglo je vrlo lako biti 2:0, no stopostotnu šansu promašio je Fideršek, nakon što mu je Lucas nesebično dodao u situaciji 1 na 1 s vratarem Savolainenom. U 6.minuti Lucas je lijepo prošao kroz obranu gostiju, našao se sam pred Savolainenom, koji brani njegov udarac. Prvu veliku priliku gostiju bilježimo u 7.minuti kada nakon kornera Vuković sa 3-4 metra glavom puca preko gola. Rezultat se nije mijenjao sve do 14.minute kada Osredkar s lijeve strane šalje oštru loptu pred gol gostiju, gdje utrčava Bajrušović i vara vratara Savolainena za 2:0. Upravo je Savolainen najzaslužniji što Makarani na odmor nisu otišli s većom prednošću. Finski je vratar u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spašavao goste. Izdvajamo situaciju iz 18.minute kada je Savolainen sjajno reagirao nakon udarca Osredkara i izvukao loptu koju su već mnogi vidjeli u mreži. U 20.minuti bilježimo vrlo dobru priliku gostiju, no Škugor u sjajnoj prilici pogađa vratara Baškovića u glavu. Na odmor se tako otišlo s prednošću domaćih 2:0.

Već u prvoj minuti nastavka uzbudljivo je bilo na obe strane. Najprije je Pulinho lijepo prošao po desnoj strani, izišao sam pred Savolainena, obišao ga, no pogađa vanjski dio mreže. Vrlo brzo su uzvratili gosti preko Vukovića koji je primio loptu na poziciji pivota, oslobodio se Osredkara, lijepo prebacio Baškovića, no lopta odlazi za malo preko gola. Uzbudljivu prvu minutu domaći su ipak okrunili zgoditkom. Lucas je prošao po lijevoj strani, ubacio na suprotnu stranu za Kazazića koji iz drugog pokušaja uz malo sreće savladava Savolainena, 3:0. Rezultat se nije mijenjao sve do 31.minute kada Makarani dolaze do novog zgoditka. Najveći dio posla obavio je Lucas koji je po tko zna koji put prošao kroz obranu gostiju, njegov udarac odbija vratar Savolainen, ali samo do Osredkara koji zabija za 4:0. Nakon toga gosti su se pomirili s porazom, te je Štrla dao priliku mladom Ćaleti-Caru, te vrataru Radaju.Rezultat se do kraja nije mijenjao, te su Makarani ostvarili vrijednu pobjedu kojom su barem do nedjelje pretekli Omišane uoči velikog derbija na omiškom Ribnjaku u slijedećem kolu.

Delegat: Ivan Juras

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Lucas Vinicius De Santana Brito, Gabrijel Lasić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Matej Fideršek, Sven Anton Horvath, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

CRNICA: Juha Matti Savolainen, Marko Marčić, Niko Škugor, Alen Protega, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Vicenco Ćaleta-Car, Antonio Perić, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Pulinho (2′), 2:0 Bajrušović (14′), 3:0 Kazazić (21′), 4:0 Osredkar (31′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 7 (5+2); Crnica 5 (1+4)

ŽUTI KARTONI: Bajrušović (5′), Lasić (40′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Lucas Vinicius De Santana Brito (NOVO VRIJEME APFEL)