Srijeda, 24 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTPREKID POZITIVNOG NIZA Torbarina hat-trickom slomio Zmaja

PREKID POZITIVNOG NIZA Torbarina hat-trickom slomio Zmaja

Nogometaši Zmaja poraženi su od Hrvatskog Viteza u 27. kolu 3.HNL-Jug. Makarani su ovime prekinuli niz od četiri utakmice bez poraza.

Zmaj je u posljednje vrijeme zaredao s odličnim igrama, te se zahvaljujući tome približio momčadima iz sredine ljestvice. Pozitivan niz počeo je pobjedom na gostovanju u Baškoj Vodi, a nastavio se domaćim slavljem nad Neretvancem (1:0). Tjedan dana kasnije čekala ga je vrlo dobra Neretva, no ta je utakmica završila bez pogodaka. Prije tjedan dana Zmaj je upisao minimalnu pobjedu na gostovanju kod Splita, pa je utakmicu protiv Hrvatskog Viteza čekao u sjajnom raspoloženju. Klub iz Posedarja ove sezone igra fenomenalno te drži visoko drugo mjesto.

Međutim, Zmaj je u nekoliko navrata dokazao da se može ravnopravno nositi sa znatno jačim ekipama, te se nadao da će isto još jednom pokazati i u subotnjem susretu. No, ovaj put ipak nije došlo do novog iznenađenja.
U prvih 45 minuta vodila se velika borba, no nijedni ni drugi nisu uspjeli doći do pogotka. Nastavak utakmice u potpunosti je pripao gostima.

U 47. minuti Karlo Torbarina načeo je Zmaja i donio prednost momčadi iz Posedarja. Svega tri minute kasnije, isti igrač zabija za 0:2. U 61. minuti Karlo Torbarina dolazi do hat-tricka i dovodi Hrvatski Vitez na prag velike pobjede. U preostalom vremenu nije bilo promjene rezultata te su tako gosti došli do tri vrijedna boda.

Ovom pobjedom Hrvatski Vitez ostao je utrci za naslov prvaka, dok je Zmaj ostao na 12. mjestu unatoč porazu.

Zmaju u sljedećem kolu predstoji gostovanje kod Sloge.