Utorak, 23 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTPRVACI MNK Novo Vrijeme Apfel ponovo ispisalo povijest

PRVACI MNK Novo Vrijeme Apfel ponovo ispisalo povijest

Sjajna utakmica u Domu sportova Davor Jović u Vrgorcu završila je sinoć slavljem Makarana – MNK Novo Vrijeme Apfel obranilo je titulu prvaka Hrvatske u futsalu, ukupnim rezultatom 3:0 u doigravanju i ponovo ispisalo sportsku povijest našeg grada. Nakon 6:6 u regularnom dijelu, pa 7:7 nakon produžetaka utakmica je riješena tek nakon izvođenja penala u kojima je Filip Bašković skinuo udarce Jelaviću i Juriću, a za Novo Vrijeme Apfel zabili su Osredkar, Kazazić te Lucao.

Bila je to izuzetna sportska drama, prepuna preokreta i bez sumnje najuzbudljiviji susret sezone – nakon početnog odmjeravanja snaga Makarani su poveli u osmoj minuti preko Andrijaševića, Vrgorac je nakon toga krenuo nizati greške i kada se činilo da će i treći meč u nizu krenuti sasvim na mlin Novog Vremena, dogodio se prvi preokret. U samo dvije minute Vrgorčani su šokirali Makarane – Jurić je izjednačio u 15., Kraljević u jednom od idućih napada doveo domaćine u vodstvo a Jelavić u 19.zabio za 3:1, što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Novo Vrijeme Apfel uzvratilo je odmah na početku drugog poluvremena i serviralo drugi veliki preokret – najprije je Lucas u drugoj minuti nastavka sjajno iz daljine pogodio za 3:2, a potom su Musinov i Kazazić u 24. i 25. minuti ponovo doveli Novo Vrijeme Apfel u vodstvo – 4:3. Vrgorčani se nisu predavali, već u idućoj minuti izjednačio je Kraljević, da bi Jurić u 31.servirao novi veliki preokret i Vrgorac je poveo 5:4. Zatim je uslijedila još jedna serija Makarana – najprije Duje Bajrušović zabija na asistenciju Lucaa za 5:5, potom je kapetan Makarana Mate Vuković sjajno tukao iskosa za 6:5, i kada se činilo da će se Makarani obraniti i privesti utakmicu kraju, Suton je u posljednjoj minuti iz blizine izjednačio na 6:6.

U prvom produžetku nije bilo promjene rezultata, a u posljednjih 5 minuta nova drama – Vojko Pervan je krasnom minijaturom doveo domaćine u vodstvo 7:6 da bi potom, nakon akumuliranog prekršaja, Kazazić u zadnjoj minuti postavio konačnih 7:7.Kada je Bajrušević promašajem otvorio raspucavanje činilo se da Vrgorac ima u rukama prvu pobjedu u doigravanju, međutim Filip Bašković nije mislio tako i s dva obranjena penala bacio domaću publiku u očaj, a Makarane u veliko slavlje. S ukupnih 3:0 u pobjedama MNK Novo Vrijeme Apfel zasluženo je obranilo titulu i potvrdilo da je najbolja futsal momčad u Hrvatskoj.
O.F.

MNK VRGORAC - MNK NOVO VRIJEME APFEL 7:7 (pen.2:3)
MNK VRGORAC: Odža, Jelavić, Suton, Jurić, Martinac, Raos, Rašić, Kraljević, Turić, Pervan, Kozarić, Babić, Gašpar, Jurjević

Trener: Pjer Malvasija

MNK NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Lucas Vinicius, Osredkar, Bajrušović, Eduardo Souza, Herceg, Vuković, Sokol, Kazazić, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Babić

Trener: Teo Strunje

STRIJELCI : 0:1 Andrijašević (8′), 1:1 Jurić (15′), 2:1 Kraljević (17′), 3:1 Jelavić (19′), 3:2 Lucas (22′), 3:3 Musinov (24′) , 3:4 Kazazić (25′), 4:4 Kraljević (26′), 5:4 Jurić (31′), 5:5 Bajrušović(32′), 5:6 Vuković (34′), 6:6 Suton (40′) – produžeci: 7:6 Pervan (46′),7:7 Kazazić (50′)

PENALI: 1:0 Martinac, Bajrušović(-), Jelavić(-), 1:1 Osredkar, 2:1 Jurjević, 2:2 Kazazić, Jurić(-), 2:3 Lucao