Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTRagbi 7: Pioniri Makarske rivijere treći na PH u Dubrovniku

Ragbi 7: Pioniri Makarske rivijere treći na PH u Dubrovniku

Prošlog vikenda održano je PH u ragbiju 7 u kategoriji U-14. Domaćin turnira bio je Dubrovnik, a na njemu su nastupili i ragbijaši Makarske rivijere, koji su na kraju osvojili sjajno treće mjesto!

Na turniru se natjecalo ukupno 10 ekipa, koje su bile podijeljene u dvije skupine s po pet momčadi. Naši ragbijaši bili su u skupini s Nadom, prvom i drugom momčadi Sinja te domaćinom Dubrovnikom. Naši dečki ostvarili su tri pobjede (protiv Nade, Dubrovnika i Sinja 2) i jedan poraz (protiv Sinja), čime su osigurali nastup u utakmici za treće mjesto. Protivnik im je Novi Zagreb, a Makarska rivijera na koncu je upisala uvjerljivu pobjedu (35:5) i tako na ovogodišnjem izdanju PH osvojila treće mjesto! Novi prvaci postali su ragbijaši Zagreba, koji su u finalu nadjačali Sinj.

Evo što je nakon turnira izjavio trener Makarana Stipe Muhtić:
Kao prošlogodišnji prvaci trebali smo imati nešto lakši ždrijeb, no promjena formata natjecanja donijela nam je nešto teže protivnike već na samom startu. Za plasman u finale odlučivala je utakmica sa Sinjem, a mi smo na poluvrijeme s prednošću od 5:0. Međutim, već na samom početku nastavka zbog žutog kartona na dvije minute ostali smo s igračem manje. S obzirom da ovoj inačici ragbija zbog fizičke zahtjevnosti same igre jedno poluvrijeme traje 6 minuta, dvije minute kazne veliki su hendikep za kažnjenu momčad. To je bilo više nego dovoljno da Sinj preokrene susret u svoju korist i dođe do pobjede od 10:5.

Zadovoljni smo odigranim prvenstvom, kao i cijelom polusezonom u kojom smo obranili naslov prvaka u ragbiju 12 i bili na korak do finala u ragbiju 7. Sljedeći vikend u Zagrebu nas očekuje prvenstvo u ragbiju 7 u U-16 konkurenciji, gdje se također nadamo dobrom rezultatu – kazao je Muhtić.
Dora Srzić / foto RK Makarska rivijera

Makarska rivijera: Antonio Rajčević, Antonio Šunjić, Vito Lalić, Juraj Mladinov, Josip Mladinov, Branko Marendić, Roko Lovreta, Emili Staničić, Nina Topić, Ante Krnić, Lorenco Rajčević.

Treneri: Stipe Muhtić i Luka Kovačić