Utorak, 16 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTRUKOMETNI TURNIR ZAVRŠEN PROGLAŠENJEM NAJBOLJIH U ženskim kategorijama slavile Mađarice, muške naslove...

RUKOMETNI TURNIR ZAVRŠEN PROGLAŠENJEM NAJBOLJIH U ženskim kategorijama slavile Mađarice, muške naslove podijelili klubovi iz BiH i Slovenije

Proglašenjem najboljih i završnom svečanošću održanom na Kačićevom trgu pali su zastori na 22.po redu izdanje Međunarodnog rukometnog turnira, najmasovnijeg sportskog događanja u Makarskoj koje je i ove godine okupilo oko 1.500 sportaša i sportašica iz 12 zemalja, više od 50 klubova te gotovo stotinu selekcija, uz preko 300 odigranih susreta. Što se tiče rezultata, interesantno je da su u sve četiri uzrasne kategorije za žene slavile Mađarice – tri kategorije je osvojio klub Bajnok a jednu Kazarmisleny, dok su u kategoriji muških dva naslova podigli gosti iz BiH a dva su pripala slovenskim ekipama – tako su u U-15 i U-17 kategorijama slavili ŠR Banjaluka i Zrinjski, U-11 i U-13 kategorije osvojili su Sevnica i Mokerc. Što se tiče rezultata domaćina turnira, ŽRK Hoteli Makarska, najuspješnije su bile djevojčice uzrasta 2006/07, koje su u svojoj kategoriji osvojile treće mjesto, dok je Luci Cvitanović bila i prvi strijelac svog uzrasta. Trofej za ukupnog pobjednika turnira, pak, pripao je ekipi Varenas iz Litve.