Utorak, 16 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTSLAVLJE U VRGORCU Makarani u polufinalu nakon još jedne drame

SLAVLJE U VRGORCU Makarani u polufinalu nakon još jedne drame

Novo Vrijeme Apfel je četvrti polufinalist doigravanja za prvaka Hrvatske. Makarani su u uzvratnom susretu četvrtfinala doigravanja nakon produžetaka slavili u Vrgorcu, pridruživši se tako Olmissumu, Futsal Dinamu i Crnici u polufinalu. Vrgoran je imao prednost 4:2, no Makarani su igrom s golmanom-igračem došli do izjednačenja, a u produžetcima je Osredkar kompletirao hattrick za trijumf Novog Vremena Apfel.

“Nebeskoplavi” su poveli u 17. minuti kada Gašpar prolazi kroz sredinu, a nakon loše reakcije Bajrušovića lopta dolazi do Govorka koji zabija za 1:0! Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, a Makarani dolaze do izjednačenja već u prvoj minuti nastavka. Osredkar je izveo korner s lijeve strane, udarac Jelavića s 10ak metara Vuković nogom odbija, ali samo do Osredkara koji utrčava u kazneni prostor i odbijenu loptu posprema u gol za 1:1! U 24. minuti gosti dolaze do prednosti. Bajrušović je iz kornera s lijeve strane ubacio na suprotnu stranu za Osredkara koji volejem s 9-10 metara zabija za 1:2! Dvije minute kasnije uzvraćaju Vrgorčani lijepom akcijom gdje Martinac proigrava Gašpara koji sa 6-7 metara zabija za 2:2! U 28. minuti isti igrač vraća prednost na stranu“nebeskoplavih”. Gudasić je ubacio iz kornera s desne strane, a Gašpar sjajnim volejem s 10ak metara zabija za 4:2!

Makarani nakon toga prelaze na igru s Jelavićem u ulozi golmana-igrača, te već u prvoj minuti dolaze do zgoditka. Kazazić je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu za Pulinha koji zabija za 4:3! Dvije minute kasnije odigrana je slična akcija, a Kazazić ovoga puta zabija uz lošu intervenciju vratara Vukovića za 4:4.

Rezultat se nije mijenjao do kraja regularnih 40 minuta, te se ušlo u produžetke, gdje gosti vrlo brzo dolaze do odlučujućeg zgoditka. Domaći su izgubili loptu duboko u svojoj polovici, a Osredkar sa 6-7 metara zabija za veliko slavlje Makarana, 4:5.
Izvor :Crofutsal