Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTTENIS Luka Ereš došao do finala turnira u Vinkovcima

TENIS Luka Ereš došao do finala turnira u Vinkovcima

Mladi makarski tenisač Luka Ereš osvojio je drugo mjesto na Otvorenom prvenstvu TK Vinkovci u uzrastu do 14 godina, održanom proteklog vikenda.

Ereš je u jakoj konkurenciji u kvalifikacijama ostvario sve tri pobjede i prvo mjesto u grupi.U prvom kolu glavnog turnira ga je čekao godinu dana stariji Jakov Rimac(Vinkovci) kojeg je bez problema svladao 6:1,6:2. Četvrtfinale je igrao protiv Riana Bregovića(Varteks) gdje je u vrlo teškom meču izasao kao pobjednik 7:5, 6:4. Nakon toga je dobio jake bolove u leđima i unatoc tome je smogao snage i sutradan u polufinalu svladao vrlo jakog Dominika Škrinjara(Brod) 6:4,6:4.

Finale je odigrano samo par sati iza toga i više nije bilo snage. Unatoč tome nije se predao i dao je sve od sebe izgubivši od prvog nositelja Ivana Bračkog(Varteks) 6:2,6:4.Veliki rezultat ostvario je i u parovima gdje je osvojio treće mjesto u paru sa Nikom Novakovićem (HTK Zagreb) izgubivši od braće Škrinjar koji su kasnije i osvojili parove.

Ovo je veliki uspjeh našeg Makaranina koji će iza Nove Godine ući u top 10 igraca u Hrvatskoj za uzrast do 14 godina.