Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTU Makarskoj turnir teniskih nada, Luka Ereš zaigrao nakon duge pauze i...

U Makarskoj turnir teniskih nada, Luka Ereš zaigrao nakon duge pauze i osvojio treće mjesto

U organizaciji teniskog kluba Makarska, proteklog je vikenda Otvoreno prvenstvo TK Makarska do 14 godina okupilo dvadesetak teniskih nada, dječaka i djevojčica iz Dalmacije.

Igrale su se kvalifikacije za prolaz u glavni ždrijeb.

U kategoriji djevojčica polufinale su izborile Nina Knez(Zadar) koja je svladala Niku Tomašić(Poen) 4:0 i 4:2, te Veronika Varvarenko (Split 1950) u meču protiv Mie Tudor(Split 1950) 4:2,4:1. U finalu je V.Varvarenko slavila protiv N.Knez 4:1,4:1 te tako osvojila prvo mjesto.

U kategoriji dječaka polufinale su igrali Luka Ereš (Makarska) protiv Bruna Terzea(Stobreč).Naš Makaranin L.Ereš je nastupio nakon tri mjeseca pauze zbog loma noge i ovo mu je bio povratnički turnir, a rezultat je bio 4:1 i 4:0 za Terzea. U drugom je polufinalnom meču Marko Čolak (Split1950) pobijedio klupskog kolegu Roka Zahirovića 4:2,4:1. U finalu je B.Terze svladao M. Čolaka 4:1,4:1 te tako osvojio turnir.

Nakon povratka od ozljede, medalja za osvojeno treće mjesto veliki je uspjeh mladog Makaranina, koji će krajem svibnja nastupiti na državnom prvenstvu u Zadru, koje će mu pravi ispit. Čestitke trenerima Marinku Laliću i Draganu Vukoviću.