Nedjelja, 5 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTTEŠKO ALI ZASLUŽENO Makarani u nastavku slomili Universitas

TEŠKO ALI ZASLUŽENO Makarani u nastavku slomili Universitas

Pobjedom u Splitu protiv Universitasa Novo Vrijeme Apfel zadržalo je vrh prvenstvene ljestvice u 1. HMNL. Susret su Makarani započeli bez Lucasa, koji je susret pratio s tribina, dok Musinov nije igrao zbog žutih kartona. U prvom poluvremenu gledao se susret bez prevelikih uzbuđenja i na odmor se otišlo s 0:0, da bi u nastavku Makarani najprije zaprijetili preko Kazazića, a nakon 7 minuta igre napokon i došli u vodstvo. Kazazić je ubacio s lijeve strane, a Duje Bajrušević bio precizan iz drugog pokušaja. Splićani su mogli izjednačiti već u idućem napadu, no izvrsnu priliku nije iskoristio Moro. Aktualni prvaci Hrvatske odmah su kaznili domaćine – ovaj put je Kazazić izveo korner a Fideršek u 29.minuti zabio za 0:2.Mogla je utakmica završiti uvjerljivom pobjedom Makarana, dvaput se tresao okvir vrata domaćih, međutim jedini zgoditak do kraja postigli su Splićani. Juretić je uspio smanjiti na 1:2 u 38.minuti.