Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTTrijumf u Makarskoj: Olmissum se učvrstio na vrhu ljestvice

Trijumf u Makarskoj: Olmissum se učvrstio na vrhu ljestvice

U posljednjem susretu 13. kola 1.HMNL Olmissum je ostvario veliku pobjedu u Makarskoj učvrstivši se tako na vrhu prvenstvene ljestvice. Nakon ujednačenog prvog poluvremena u nastavku su gosti bili bolji, te su na koncu zasluženo ostvarili pobjedu. Makarani su pak treći susret u nizu bez pobjede, te će prekid negativnog niza tražiti u subotu kada gostuju kod Uspinjače Gimke.

Već u 2. minuti Novo Vrijeme dolazi do prednosti. Kazazić je na centru odigrao dupli-pas s Pulinhom, obrana gostiju poprilično je lako izigrana, a Kazazić u situaciji 1 na 1 zabija pod gredu nemoćnog Luketina za 1:0!  U 9. minuti Olmissum dolazi do izjednačenja. U polukontri je izigrana obrana domaćih, ne odveć snažan udarac Pavića s lijeve strane vratar Herceg tek je kratko odbio, a na odbivenu loptu natrčava Jelovčić i postiže prvijenac u dresu omiške momčadi, 1:1,što je i krajnji rezultat prvog dijela.

Odmah na početku nastavka Olmissum dolazi do prednosti. U lijepo odigranoj akciji lopta je odigrana na desnu stranu za Jurlinu koji sjajno pogađa suprotni kut vratara Hercega za 1:2. Inicijativu i odličan ulazak u drugo poluvrijeme Omišani su naplatili još jednim zgoditkom u 26. minuti kada Jurlina sjajnom dugom loptom proigrava Horvata, vratar Herceg nije uspio doći do lopte, te se Horvat ušetao s loptom u gol za 1:3! U 35. minuti Makarani prelaze na igru s Jelavićem u ulozi golmana-igrača, a u sljedećoj minuti Perišić sa svoje polovice zabija u prazan gol domaćina za konačnih 1:4.

M. D. /Crofutsal Foto; MNK Olmissum

NOVO VRIJEME APFEL – OLMISSUM 1:4 (1:1)

NOVO VRIJEME APFEL: Jakša Herceg, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Sven Anton Horvath, Krešimir Herceg, trener: Teo Strunje

OLMISSUM: Žarko Luketin, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1:0 Kazazić (2′), 1:1 Jelovčić (9′), 1:2 Jurlina (21′), 1:3 Horvat (26′), 1:4 Perišić (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 6 (4+2); Olmissum 7 (4+3)