Subota, 20 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTTROFEJ U MAKARSKOJ Novo Vrijeme razbilo Olmissum u finalu Kupa

TROFEJ U MAKARSKOJ Novo Vrijeme razbilo Olmissum u finalu Kupa

Novo Vrijeme je pobjednik kupa Hrvatske! U finalnom dvoboju odigranom u Puli momčad Ivana Božovića slavila je protiv branitelja naslova Olmissuma koji danas nije bio na nivou na kojem smo ih navikli gledati. Makarani su slavili s uvjerljivih 2:6 i tako u svom prvom finalu kupa osvojili ovaj trofej koji im je nedostajao u klupskim vitrinama.

Prvo uzbuđenje bilježimo već u prvoj minuti kada udarac Postružina iskosa s desne strane brani Herceg. Na prvu veliku priliku čekali smo do 5. minute kada se Herceg našao pred Bilandžićem te ga uspijeva savladati, no loptu na gol-liniji glavom otklanja Jurlina. U sljedećoj minuti Makarani ipak dolaze do prednosti. Izgubili su Omišani loptu na vlastitoj polovici, a Jelavić s 10 metara zabija kroz noge Bilandžića za 0:1 – piše CROfutsal.

Nedugo zatim Suton i Jelavić su se našli sami pred Bilandžićem, no dugo su se poigravali, te Omišani uspjevaju otkloniti opasnost. No iz kornera Makarani ipak dolaze do drugog zgoditka. Odigrana je povratna lopta na 9-10 metara za Musinova, a njegov udarac pred golom petom skreće Luka Suton kroz noge vratara Bilandžića za 0:2!

Nakon toga Omišani preuzimaju inicijativu, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Hercega. Na odmor se tako otišlo s lijepom i posve zasluženom prednošću Makarana.

U nastavku vrlo brzo Novo Vrijeme dolazi do povećanja prednosti. Pulinho je iznudio prekršaj na 8 metara od gola s desne strane, a Jelavić iz slobodnog udarca prizemnim udarcem zabija Bilandžiću kroz noge za 0:3!

U 24. minuti ponovno se trese mreža Omišana. U sjajno odigranoj akciji Sanz je prošao po desnoj strani i ubacio na 4 metra od gola gdje utrčava Suton i zabija za velikih 0:4!

Suočeni s rezultatskim zaostatkom Omišani prelaze na igru s Postružinom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Hercega. Naprotiv, Jelavić je nakon nekoliko bezuspješnih pokušaja u 28. minuti zabio sa svoje polovice u nebranjen gol “zeleno-plavih” za 0:5!

U 30. minuti budi se tračak nade kod Olmissuma. U igri s golmanom-igračem stvoren je višak, a na dodavanje Pavića s lijeve strane Marić na drugoj vratnici zabija za 1:5!

U 32. minuti bilježimo dvije vrlo dobre prilike Omišana. Najprije je Herceg maestralno obranio udarac Horvata s 4-5 metara, da bi nedugo zatim Kustura s 11-12 metara pogodio vratnicu. U 35. minuti igra Omišana s golmanom-igračem još je jednom dala ploda. Postružin je proigrao Marića koji sa 7 metara zabija svoj drugi zgoditak za 2:5!

U 38. minuti agilni Marić je bio blizu trećeg zgoditka, no njegov pokušaj iskosa s desne strane zaustavlja vratnica, a odbijenu loptu Pavić ne uspijeva pospremiti u gol. Konačan omjer postavio je u posljednjoj minuti Horvath zabivši sa svoje polovice u prazan gol za konačnih 2:6 i veliko slavlje Makarana – piše CROfutsal

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Josip Kolobarić, Alen Marić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Nikola Čizmić, trener: Duje Maretić

NOVO VRIJEME: Jakša Herceg, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Gabrijel Lasić, Salcedo Carlos Jose Sanz, Marin Musinov, Blago Gašpar, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, Filip Bašković, trener: Ivan Božović

STRIJELCI: 0:1 Jelavić (6′), 0:2 Suton (7′), 0:3 Jelavić (22′), 0:4 Suton (24′), 0:5 Jelavić (28′), 1:5 Marić (30′), 2:5 Marić (35′), 2:6 Horvath (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 4 (0+4); Novo Vrijeme 7 (3+4)