Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTVATERPOLISTI GALEBA SEDMA EKIPA HRVATSKE Završena jedna od najuspješnijih sezona u klupskoj...

VATERPOLISTI GALEBA SEDMA EKIPA HRVATSKE Završena jedna od najuspješnijih sezona u klupskoj povijesti

Pobjedom nad POŠK-om rezultatom 8:13 Makarani su završili vaterpolsku sezonu kao sedmoplasirana ekipa u hrvatskom prvenstvu, ujedno i najbolji plasman koji je makarski klub postigao od osnutka. U uzvratnoj utakmici u Splitu POŠK nije mogao braniti minimalnu prednost od 13:12 iz prve utakmice, Makarani su odigrali puno bolje unatoč padu koncentracije u drugoj četvrtini, a na kraju s 5 golova prednosti i ukupnom gol razlikom 25:21 zasluženo dohvatili 7.mjesto.

-Izjednačenja je bilo nekoliko tijekom utakmice (5:5, 6:6, 7:7), ali je i činjenica da splitska momčad niti jednog trenutka nije povela. Štoviše, u trećoj je četvrtini pala odluka jer je uoči zadnjih 8 minuta Galeb MR ponovo imao tri gola prednosti (10:7). Prednost koju su čak u zadnjoj četvrtini i udvostručili u jednom trenutku na +6 (13:6). U konačnici, zahvaljujući uvjerljivo boljoj gol-razlici u dvije utakmice, Galeb Makarska rivijera je Prvenstvo Hrvatske u sezoni 2019./20. završila na 7. mjestu.

Kako su objavili iz kluba na društvenim mrežama, na najbolji je način okončana nikada duža vaterpolska sezona, u kojoj su završili na 8 mjestu u A2 Regionalnoj ligi, ušli u četvrtfinale Kupa Hrvatske i ovom posljednjom pobjedom nad POŠK-om postali sedma ekipa u državi.-Za uspjeh su najzaslužniji igrači koji su svojim trudom i zalaganjem izborili ove vrijedne rezultate, te struka na čelu sa trenerom Milovanom Čovićem.

Treba istaknuti i tajnika Alena Krnića koji je strpljivo i pedantno povezivao konce kluba. Čestitke zaslužuje i uprava na čelu sa predsjednikom Vladom Lalićem i posebno Slavkom Ledićem bez koga ovaj današnji Galeb ne bi bio na ovom nivou na kome je danas. Zahvaljujemo se svim sponzorima, navijačima, simpatizerima , ljubiteljima vaterpola koji su bili uz nas u toku ove turbulentne sezone.Sada sljedi odmor za seniorski sastav i uživanje u ovome varljivom ljetu .Mislite pozitivno i ostanite negativni – poručili su iz VK Galeb.