Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTVaterpolo: Galeb u posljednjem kolu slavio u Kostreni

Vaterpolo: Galeb u posljednjem kolu slavio u Kostreni

Sredinom ovog tjedna odigrano je posljednje kolo vaterpolske Lige za prvaka.

Jedna od utakmica zadnjeg kola bila je i ona između Jadrana iz Kostrene i Galeba, a nakon 32 minute pobjeda je pripala Makaranima (13:14).
Galeb je kolo ranije na svom bazenu dočekao POŠK, kojeg je u uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici svladao s 8:6. Bio je to posljednji ovosezonski dvoboj koji su igrači Tonija Lalića odigrali u gradu podno Biokova.

Nekoliko dana kasnije, Galeb je u zadnjem nastupu u aktualnoj sezoni gostovao u Rijeci (ne u Kostreni). S obzirom da je Galeb već ranije matematički osigurao prvo mjesto, ova utakmica bila je tek formalnost. No, tako je bilo samo na papiru. U bazenu se od prve do posljednje minute vodila velika borba, a u napetoj završnici do pobjede je stigao Galeb (13:14).

Druga utakmica posljednjeg kola je ona između POŠK-a i Opatije, a odigrat će se u subotu, 13.05. Taj dvoboj zanimljiv je i momčadi iz Kostrene. Naime, Jadran trenutno ima samo dva boda više od posljednjeg POŠK-a, koji bi ga eventualnom pobjedom protiv Opatije i prestigao.
Galeb je pak odavno osigurao prvo mjesto, stoga je u posljednje tri kola mogao igrati bez ikakvog opterećenja. Međutim, iako nije imao rezultatskog imperativa Galeb je do kraja odradio posao te je u zadnja tri nastupa ostvario jedan remi (kod Bellevue-a) i dvije pobjede (protiv POŠK-a i Jadrana iz Kostrene).