Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTVEČERAS Svebiokovski derbi u finalu Superkupa

VEČERAS Svebiokovski derbi u finalu Superkupa

Novo Vrijeme Apfel i Vrgorac igrat će u finalu neslužbenog superkupa Hrvatske, koji se ove sezone igra kao “Final Four” turnir. U prvom polufinalnom dvoboju “nebeskoplavi” su nakon ruleta penala slavili protiv šibenske Crnice, dok je znatno manje neizvijesnosti bilo u drugom polufinalnom dvoboju u kojem su Makarani nadigrali Futsal Dinamo rezultatom 6:0. Tako će u današnjem programu u vrgoračkom Domu sportova Crnica i Futsal Dinamo igrati za broncu, dok ćemo u finalu gledati “Svebiokovski derbi” između Vrgorca i Novog Vremena Apfel.

NOVO VRIJEME APFEL – FUTSAL DINAMO 6:0 (4:0)
STRIJELCI: 1:0 Lasić (2′), 2:0 ag-Kanjuh (7′), 3:0 Kazazić (14′), 4:0 Kazazić (16′), 5:0 Gašpar (33′), 6:0 Lasić (40′)

Novo Vrijeme Apfel je povelo već početkom druge minute kada oštru loptu Pulinha pred golom u nebranjenu mrežu posprema Lasić. U 7. minuti Makarani dolaze do novog zgoditka kada Kanjuh nesmotreno savladava Piplicu za 2:0! Mreže su mirovale sve do 14. minute kada Kazazić u kontri izlazi sam pred Piplicu i zabija za 3:0! U 16. minuti Kazazić je iznudio šesti prekršaj “modrih”, te iz akumulacije zabija za visokih 4:0! Futsal Dinamo tada prelazi na igru s golmanom-igračem, no bez rezultatske promjene. Rezultat se nije mijenjao sve do 33. minute kada Gašpar zabija za 5:0, a konačan omjer postavlja Lasić okrunivši lijepu akciju Makarana svojim drugim zgoditkom za konačnih 6:0!

VRGORAC – CRNICA 3:3 (2:2), nakon penala 8:7
STRIJELCI: 0:1 Žilić (7′), 1:1 Govorko (11′), 1:2 Perić (14′), 2:2 Turić (15′), 3:2 Martinac (32′), 3:3 Subotić (40′)

U uzbudljivom susretu prvi su zabili gosti. Igrala se 7. minuta kada Vrgorčani nesmotreno gube loptu u vlastitoj polovici, a to kažnjava Žilić precizno zabivši s 9 metara s lijeve strane za 0:1! U 11. minuti Vrgorac dolazi do izjednačenja kada najprije Bilić brani udarac Gašpara s 10ak metara, da bi u nastavku akcije Govorko s vrha kaznenog prostora zabio za 1:1. U 14. minuti gosti dolaze do nove prednosti. Primić je loše reagirao na Perićev udarac s desne strane nakon kornera, te Šibenčani vode 1:2! No radost gostiju nije bila dugog vijeka. Već u sljedećoj minuti lijepo su domaći odigrali kontru, a Guilherme s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu gdje Turić zabija za 2:2! Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, a “nebeskoplavi” do prednosti dolaze u 32. minuti kada Marlonov ubačaj s desne strane u sredini prihvaća Martinac i zabija za 3:2! Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice susreta, a kada su već svi očekivali kraj i pobjedu Vrgorca, gosti igrajući s golmanom u polju dolaze do izjednačenja kada Subotić sa 7-8 metara zabija za 3:3. O pobjedniku su tako odlučivali kazneni udarci, a tu je u junaka izrastao pričuvni vratar “nebeskoplavih” Marko Vučić. Bilić je obranio udarac Gašpara u drugoj seriji, no Vučić je vratio Vrgorčane u igru obranivši udarac Škugora, da bi u šestoj seriji obranio udarac Katuše i donio Vrgorcu plasman u finale.

Izvor: CROfutsal